Energetický nápoj

Žena denně vypila 28 plechovek energydrinků! A oslepla z toho

Žena denně vypila 28 plechovek energydrinků! A oslepla z toho
Zdroj: Facebook/ Thinkstock

Trojnásobná matka ze Severního Irska si tak dlouho zahrávala se svým zdravím, až oslepla. Příčina jejího neštěstí je navíc úplně neobvyklá. Žena totiž denně pila velké množství energetických nápojů.

Lena Lupariová zkolabovala v červnu a lékaři jí diagnostikovali takzvanou idiopatickou intrakraniální hypertenzi, tedy onemocnění, které se projevuje zvýšeným nitrolebním tlakem, a může vést až trvalému poškození zraku. Důvodem, proč u ní nemoc propukla, byla podle lékařů její nadváha.

Ztloustla kvůli nadměrné konzumaci vysocekalorických energetických drinků - pila denně až 28 plechovek známého energetického nápoje. Přibrala na neuvěřitelných 165 kilogramů, a kvůli tomu podle lékařů i oslepla.

Do těla tato žena každý den dostala i 3000 kalorií jen z energetických nápojů. "K tomu jsem měla jedno jídlo v noci, ale obvykle jen něco z fast foodu nebo balíček těstovin," řekla pro deník Daily Mail Lapariová a dodala: "Mám tři malé děti, jedno se speciálními potřebami, a neměla jsem na nic jiného čas."

Související obsah

Lékaři jí naordinovali, že nutně musí zhubnout 45 kilogramů, aby se její zdravotní stav ještě nezhoršil. Žena navíc ignorovala všechny příznaky tohoto vzácného onemocnění, jako jsou třeba silné migrény. Pokud zhubne dříve než se u ní nenávratně poškodí centrální zraková ostrost, může se její zdravotní stav zlepšit.

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz