Tatra Trucks

Největší tatrovka všech dob! Podívejte se na ten kolos!

Největší tatrovka všech dob! Podívejte se na ten kolos!

Automobilka Tatra dokončila výrobu nejdelšího a nejtěžšího nákladního auta ve své historii. Vozidlo bylo vyrobeno k průzkumným vrtům v náročném terénu. Celková hmotnost tatrovky bude přibližně 84 tun.

TATRA TRUCKS mimo jiné vyrábí podvozky pro speciální použití. Právě vrtné soupravy potřebují podvozek postavený na míru, který je spolehlivě dopraví na odlehlá místa, kam nevede pozemní komunikace.

Podvozek má celkem osm náprav a je v konfiguraci pohonu 16x8. Hnací trakt je uspořádán tak, aby v případě, že to bude potřebné, mělo vozidlo poháněné všechny nápravy, tzn. 16x16. První tři nápravy jsou odpružené vzduchem, jsou řiditelné a jejich nosnost je 10 tun. Prostřední dvounáprava je odpružena kombinací vzduchových vaků a listových per (těžké kombinované pérování). Dvounáprava má nosnost až 16 tun. 

Poslední trojce náprav je opět řiditelná a odpružená vzduchovými vaky s nosností 10 tun. Řízení zadních náprav je hydraulické s elektronickým řízením s vazbou na natočení předních kol. Na všech řízených nápravách jsou osazeny pneumatiky o rozměru 385/65 R22,5 v jednomontáži, na prostřední dvojnápravě 315,80 R22,5 ve dvojmontáži.

Související obsah

Tento speciál je poháněn kapalinou chlazeným vidlicovým 12válcovým motorem Caterpillar C-32 o objemu 32 litrů s výkonem 839 kW / 1 123 koní a kroutícím momentem 5143 Nm. Celková délka vozidla je 18 080 mm, výška přes kabinu pak 2 490 mm a šířka 3 000 mm. Momentálně je vozidlo převezeno do Německa, kde proběhne kompletace s nástavbou.

nvi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz