Záhada

Tajná zbraň nebo létající talíř? Neuhodnete, co udělalo obří kráter

Tajná zbraň nebo létající talíř? Neuhodnete, co udělalo obří kráter
Zdroj: JODIE WIEGARD

Ohromný šestimetrový kráter vyděsil obyvatele australského venkova. U města Bridgewater se objevila záhadná díra plná kovových úlomků a počítačových čipů. Místní si mysleli, že u jejich města spadl meteorit nebo dokonce UFO.

Celé dva týdny trvalo, než se tajemství podařilo objasnit. K velkému zklamání místních ovšem kráter nezpůsobila jiná civilizace ani objekt z vesmíru, ale nepovedený pokus místní společnosti vyrábějící padáky.

Ta testovala nový padák určený jako záchranný prostředek pro drony a malá letadla na dálkové ovládání. Padák ale očividně nefungoval správně a zařízení vážící tunu narazilo do země rychlostí přes 550 km/h. Pod padákem byly zavěšeny přístroje a právě jejich úlomky místní vyděsily.

"Testovali jsme padák," potvrdil ředitel společnosti Skydive Bridgewater Ralph Hamilton-Presgrave. "Přestože tam nic nevybuchlo, tak to byla pořádná rána, když to spadlo. Ty čipy byly jen z monitorovacích přístrojů."

  

Související obsah

Test byl schválen a monitorován australským Úřadem pro bezpečnost civilního letectví a samozřejmě také pracovníky společnosti Skydive Bridgewater. Bohužel, kvůli poruše padáku spadlo zařízení 200 metrů mimo pozemky společnosti.

"Vezmeme to zařízení helikoptérou do necelých tří kilometrů a shodíme dolů, pak se spustí naplánovaná sekvence, padák se otevře a bezpečně to přistane," vysvětluje Hamilton-Presgrave průběh testu. Jenže to se v tomto případě nestalo.

Ačkoliv se zaměstnanci před testem přesvědčili, že blízko místa dopadu nejsou žádní lidé, vyžádal si test jednu oběť na životě. "Zabili jsme jednu myš," přiznal Hamilton-Presgrave. 

ČTĚTE TAKÉ:

Ve vesmíru je sex zakázaný. Profesionálové to vydrží
Štěstí si objednejte z vesmíru
Proč má smysl věřit na pohádky, anděly a záhady
Vesmír splněných přání

VESMÍRNÁ SENZACE: Keplerův teleskop objevil planetu stejnou jako Země!

Vědci přišli na to, jak zachránit Zemi před řítícími se asteroidy: Použije jaderné zbraně!

nvi, vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz