Potrat

Matka žaluje nemocnici, protože se jí narodilo dítě! Jak to?

Matka žaluje nemocnici, protože se jí narodilo dítě! Jak to?
Zdroj: Rodinný archiv

Manželé Bellandovi žalují po patnácti letech nemocnici v italském Rimini za neúspěšný potrat. Požadují milion eur za údajné psychické trauma, které jim způsobila jejich dcera Elisa (14), která se původně neměla narodit. A "nechtěná" Elisa své rodiče v tomto konání ještě podporuje.

Když Aurora ve svých 43 letech otěhotněla, doktoři ji vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu doporučili potrat. Spolu se svým manželem Guiseppem už vychovávali staršího syna a měli obavy, že by další dítě finančně nezvládli. Proto na potrat přistoupila.

Přerušení těhotenství bylo však neúspěšné a na další pokus o interrupci bylo už pozdě. Průběh těhotenství a samotný porod byl tak komplikovaný, že manželé vysoudili za "fyzickou újmu matky" 120 tisíc eur. Po 14 letech chtějí Bellandovi soudně získat ještě mnohem vyšší částku. 

Guiseppe byl pět let nezaměstnaný, Auroře byla diagnostikovaná Parkinsonova choroba, tudíž byli manželé ve velmi těžké finanční situaci. "Doktoři ji přivedli na svět. Měli by ji zabezpečit studium a nutné potřeby, dokud jí nebude 18," prohlásil nešťastný otec.

"Bylo nám řečeno, že jsme měli jít na potrat. Ostatní páry, které otěhotní, dostanou na výběr, zda si to nechají nebo ne. My jsme se rozhodnout nemohli. Nejprve nám řekli, že je těhotná a musí jít na potrat. Následně mluvili o tom, že na potrat jít nemůže. Rozhodli všechno. A když o všem rozhodli, měli by nést zodpovědnost," vyjádřil se k situaci Guiseppe.

 

"Chyba nebyla na mé straně - takže není spravedlivé, abych všechno platil, i když, jak můžete vidět, moje dcera je úzasná," dodal Guiseppe.

Podle portálu DailyMail Elisa své rodiče v žalobě podporuje, protože ví, že matce způsobila psychické trauma a na základě toho se sama rozhodla studovat psychologii.

Související obsah


 

Elisa tvrdí, že vždycky věděla o tom, že její rodiče chtěli přerušit těhotenství, ale zároveň se vždycky cítila být milována svou rodinou. Je přesvědčena, že chybovali doktoři, ne její rodiče. "Je to chytrá, krásná dívka. Je lídrem mezi svými přáteli. Ona není problém. Oni jsou problém," podotýká otec Elisy. 

nvi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz