Lék

POZOR! Ceny léků se změní! Zjistěte si, kolik budete doplácet

POZOR! Ceny léků se změní! Zjistěte si, kolik budete doplácet
Zdroj: isifa/Lidové noviny/Tomáš Krist

Ceny léků na českém trhu se budou měnit. Státní ústav pro kontrolu léčiv vydal jejich přehled, aby si tak každý mohl dohledat, zda doplatek na jeho lék bude vyšší nebo nižší.

Informativní přehled Státního ústavu pro kontrolu léčiv zahrnuje léčivé přípravky a potraviny pro zvláštní lékařské účely. Úhrady za léky jsou skutečně jen informativní, protože nová cena léku se změní až zveřejněním léku v Seznamu cen a úhrad léčivých přípravků a potravin pro zvláštní lékařské účely (SCAU).

Jak ústav upozorňuje, v informativním přehledu jsou publikovány záznamy bez ohledu na výskyt daného léčivého přípravku nebo potraviny pro zvláštní lékařské účely na trhu v České republice.

Přehled chystaných cen, resp.- úhrad za léky najdete v následující příloze: 

Přehled léčiv

Typ souboru:pdf

V tabulce najdete zejména výši původní úhrady pro konečného spotřebitele (UHR1) a hned vedle výši nové úhrady pro konečného spotřebitele (NUHR1) a datum od kdy nová cena platí (DAT_VYK).

Související obsah

Ústav dále upozorňuje, že údaje obsažené v Informativním přehledu jsou platné ke dni zveřejnění rozhodnutí a nezohledňují skutečnosti, které mohou nastat po vydání rozhodnutí a současně mohou ovlivnit budoucí výši úhrady – např. vydání dalších rozhodnutí.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dana Batulková to přehnala s prášky na deprese! Co se jí stalo?

Nekoupili jste je také? Interpol hledá prodejce léků na hubnutí, které zabily tuto ženu

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz