Pavouk

Invaze z Austrálie? Smrtící pavouk kousl muže na Žďársku!

Těžko uvěřitelný zážitek má za sebou muž z Herálce na Žďársku. V obývacím pokoji jeho bytu ho kousl pavouk. Jak se ukázalo, šlo o jedovatý druh původem z Austrálie. Jak se tam, dostal nikdo neví. Muž, kterému rána začala otékat, skončil v nemocnici.

Bylo to naprosto nečekané. "Ležel jsem a najednou cítím, jak mě něco kouslo a vytáhl jsem pavouka," popisuje počátek patálií Josef Vais. Večerní pohoda u Vaisů se během chvilky změnila v pořádné drama.

Exoticky vypadajícího pavouka se sice panu Vaisovi povedlo zneškodnit, jenže noha začala okolo ranky okamžitě otékat. "Měl jsem strach , nevíte co dělat , to není jako když vás bodne včela," vypráví Josef Vais.

A tak začalo martyrium telefonování - pana Vaise si různé instituce jako hygienická stanice, lékárny a různé zoologické zahrady, přehazovaly jako horký brambor. Nikdo nevěděl, co dělat. Nakonec Josef Vais skončil v novoměstské nemocnici.

Související obsah

Tam dostal pavoučí antisérum, které naštěstí zabralo. "Po vyšetření jsem dostal injekci do zadku a infuzi s protilátkou," řekl muž. Nakonec se ukázalo, že útočníkem byl jedovatý pavouk druhu Badumna Insignis až z daleké Austrálie.

"Oni s kousnutím vstřikují i nějaké trávicí enzymy. Může to být poměrně nebezpečené, takže se to určitě nevyplatí nepodceňovat," varoval Jan Vašák, zoolog ZOO Jihlava. Jak se exotický pavouk z Austrálie dostal až do obýváku v Herálci na Žďársku nikdo neví.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Vyděsí vás k smrti. Z výstřihu ženy vylezlo něco strašlivého

Výstraha: Pavouci žijící ve městech jsou větší a plodnější

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz