APLIKACE TN.CZ
Uprchlíci

Děsivé fotky: Rodina utíkala před válkou, chlapečci (3 a 5) se utopili

Tyto fotky obletěly celý svět a staly se symbolem tragických osudů uprchlíků před válkou. Mladá rodina se snažila utéct před násilím v ISIS ovládaném Kobané, děti a jejich maminku to stálo život.

Těla dvou malých kurdských bratrů vyplavilo moře na pláži v tureckém Bodrumu. Tamtudy se s maminkou, tatínkem a dalšími uprchlíky snažili utéct z válkou zmítaného syrského Kobané, kde řádí Islámský stát. Cestu na člunu, ve kterém chtěli doplout na řecký Kos, tři členové mladé rodiny nepřežili.


Člun se převrátil v noci sotva půl hodiny poté, co odrazil od tureckých břehů. Na palubě bylo sedmnáct lidí, mezi nimi malí bratři Aylan (3) a Galip (5). Neměli záchranné vesty a neměli šanci přežít. Utopili se spolu s maminkou Rehan (35).

Přežil jen otec rodiny Abdullah. "Moji dva synové a žena jsou mrtví." Víc toho podle listu Daily Mail k tragédii říct nedokázal. Cestu za lepším životem nepřežilo celkem čtrnáct lidí ze člunu.

Související obsah

Fotka malého Aylana, kterého nese v náručí turecký četník, obletěla včera svět a ocitla se na titulce většiny světových médií. Stala se symbolem hrůz v Sýrii před kterými prchají hordy lidí a které ale Evropa vůbec není připravena pojmout.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŽAL A HNĚV CELÉHO SVĚTA: Smrt syrského batolete v emotivních kresbami je hitem internetu

GALERIE: O tuto tajnou nemocnici pod Prahou se zajímal i Pentagon

hel, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz