Uprchlíci

DRSNÉ OBVINĚNÍ: Člun řídil otec Aylana a je to pašerák lidí!

DRSNÉ OBVINĚNÍ: Člun řídil otec Aylana a je to pašerák lidí!
Zdroj: profimedia.cz

Fotka mrtvého chlapečka na pláži obletěla svět a stala se symbolem uprchlické krize. Žena, která s ním cestovala na člunu, teď tvrdí, že plavidlo řídil Aylanův otec.

Zainab Abbasová své drsné obvinění sdělila reportérům australské televize. Žena, která s rodinou prchala z Iráku, tvrdí, že jela na stejném člunu jako malý Aylan Kurdi a že plavidlo řídil jeho otec Abdullah, pašerák lidí.

Dvě děti zdrcené ženy, dcera Zainab (12) a syn Haidar (8), cestu nepřežily, utopil se i tříletý Aylan, pětiletý Galip a jejich matka Rehan (35).

Paní Abbasová nyní tvrdí, že kapitánem člunu byl otec rodiny Abdullah, kterého také obvinila z toho, že je pašerákem lidí. "Ano, ten člun řídil Abdullah Kurdi," řekla stanici Network Ten. "Prosil mě, abych ho neudala. To bylo už ve vodě."

Související obsah

Muž, kterému za převoz z Turecka na ostrov Kos zaplatila spoustu peněz, jí navíc tvrdil, že "cesta bude bezpečná, protože kapitán s sebou bere ženu a dvě děti", uvedl Daily Mail.

Podle paní Abbasové, která jako jedna z mála s manželem a třetím dítětem tragédii přežila, jel přeplněný člun příliš rychle a nebylo na něm dost záchranných vest. Pan Kurdi ale od začátku tvrdí, že řízení člunu převzal až ve chvíli, kdy původní kapitán zpanikařil a skočil do vody.

Fotka tělíčka tříletého Aylana šokovala celý svět, objevila se na titulce mnoha médií a vyvolala velkou vlnu soucitu s uprchlíky.

Podívejte se na reportáž televize Nova:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŽAL A HNĚV CELÉHO SVĚTA: Neuvěříte, co s mrtvým tělíčkem dělají lidé na sociálních sítích

VIDEO: Kameramanku vyhodili z televize. Kvůli záběrům skopávala uprchlíky!

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz