Urna

Šárka Grossová tají rodičům, kde jsou ostatky jejich syna

Kde jsou ostatky Stanislava Grosse? To je otázka, která trápí jeho rodiče. Snacha Šárka Grossová s nimi nekomunikuje. Bývalý premiér Gross dosud nemá hrob a kde skončila urna s jeho popelem je nejasné. Informuje o tom dnešní Blesk.

Nejen že přišli o milovaného syna, teď nemají rodiče zesnulého Stanislava Grosse († 45) místo, kde by pro něho mohli truchlit. Šárka Grossová (45) s nimi nekomunikuje a oni netuší, co se stalo s urnou s ostatky jejich syna a zda ji vůbec Šárka vyzvedla, píše dnešní vydání Blesku.

Šárka Grossová slibovala, že manžela pohřbí na pražském Vyšehradě, jednání o pronájmu hrobu jsou však zastavena. Grossovi rodiče dodnes nevědí, co s ní vdova Šárka (45) zamýšlí, a jestli jejich syn vůbec někdy bude mít hrob.

"V této zemi má na vyzvednutí ostatků v první řadě právo manželka zemřelého. A my do toho jako rodiče nemáme co mluvit. To je to nejhorší... My teď nevíme nic, ani kde teď je...“ řekl otec expremiéra Blesku. "Moje paní se dokonce ptala její matky, když jí přála k svátku, jestli něco neví… A taky nevěděla. Že se jí na to prý ani nemůže zeptat! Na nás už je toho moc...“

Urnu s ostatky má nejspíš vdova Šárka pořád někde doma, zřejmě v domě ve Slivenci. Hrob ale podle informací Blesku expremiér dodnes nemá. "Jednání okolo pronájmu j hrobu, byla přerušena, a tak ostatky zatím nemohou být uloženy. Jedná se sice už o konkrétní hrob, ale zatím nic uzavřeno nebylo a k žádné dohodě nedošlo,“ oznámila listu pracovnice správy hřbitova na pražském Vyšehradě.

Deník také připomíná, že Šárka Grossová má patrně finanční potíže, protože neví, kde skončilo 70 až 100 milionů z jejich společného účtu. Ty měl Gross krátce před smrtí někam ukrýt.

tn.cz / gar

K tématu Urna

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz