Počasí

Parádní babí léto. Jak dlouho ještě vydrží? VELKÁ PŘEDPOVĚĎ

Parádní babí léto. Jak dlouho ještě vydrží? VELKÁ PŘEDPOVĚĎ
Zdroj: Mediafax

Říjen bude teplotně nadprůměrný, hlásí meteorologové. Nejtepleji bude ve třetím týdnu. Ochladí se až na konci měsíce a přijdou i silné deště.

Podzim už dávno začal a teplé oblečení stále můžeme nechat ve skříni. Teplotně nás čeká nadprůměrný říjen a klasické podzimní teploty vydrží i následující týdny. Ráno a dopoledne se na většině území budou tvořit mlhy a nízká oblačnost, která se místy odpoledne rozpustí.


Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu nás v říjnu první dva týdny čekají průměrné teploty, které v prvním týdnu budou lehce pod 20 stupňů Celsia. Ve druhém týdnu se budou pohybovat do 15 stupňů Celsia.

Související obsah


Třetí týden sebou přinese nadprůměrné teploty. Ty začnou klesat až poslední týden v měsíci, kdy se očekávají silné deště. I přestože by měl být říjen podle meteorologů srážkově nadprůměrný, očekávané srážky nevyrovnají deficit, který od začátku roku do konce září činí 180 mm srážek.

A jak bude v nejbližších dnech?

Předpověď na pondělí (00-24):
V noci většinou oblačno, na Moravě a ve Slezsku místy slabý déšť nebo přeháňky, jinde jen ojediněle. Ráno a dopoledne místy zataženo nízkou oblačností, ojediněle mlhy. Přes den oblačno až polojasno, zpočátku na severovýchodě až zataženo a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, na západě až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, v 1000 m na horách kolem 13 °C. Slabý proměnlivý, postupně jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na úterý (00-24):
Zpočátku polojasno a místy mlhy nebo nízká oblačnost. K ránuna západě, během dne postupně od západu i na ostatním území, přibývání oblačnosti a odpoledne v Čechách místy přeháňky, na Moravě ojedinělé přeháňky až večer. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, na západě kolem 15 °C. Slabý jihovýchodní až jižní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na středu (00-24):
Oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky, od západu postupně
na většině území déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty
13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, na východě až 20 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách měnit na západní.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Oblačno až zataženo, místy déšť. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Vítr mírný, v Čechách západní, na Moravě a ve Slezsku severovýchodní, 2 až 6 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):
Zataženo až oblačno, místy, zejména na jihozápadě, slabý déšť, který bude postupně od severovýchodu ustávat. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný severovýchodní, v Čechách zpočátku západní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:
Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 5 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 14 °C.

 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

iva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz