Vychytávky

Chytré rukavice budou sledovat každý pohyb vašich rukou

Vaše ruce budou pod dohledem. Naučíte se dělat svoji práci lépe a rychleji a nemusíte dělat zbytečné pohyby. Budou vás sledovat chytré rukavice.

Chytré hodinky, náramky, různé sporttrackery, které sledují vaši aktivitu, tepovou frekvenci a spálené kalorie. To je běžné a zatím známější užití nositelné elektroniky. Výroba chytrých doplňků však zahrnuje i koncepty připravené pro průmyslovou výrobu. Jedním z nich jsou chytré rukavice Proglove.

Lidská práce je i v době automatizace procesů stále nenahraditelná, ale to neznamená, že ji nelze zjednodušit a vylepšit. U výrobního pásu, ve skladu, při kompletaci součástek a mnoha dalších činnostech možná děláte spoustu zbytečných pohybů. Chytré rukavice to odhalí. Mohou být vybaveny pohybovými senzory, skenery kódů a RFID, mohou mít navigační displej nebo jen řadu světelných diod, které potvrdí nějaký provedený úkon.

Před začátkem práce si je nasadíte a pak se pustíte do díla. Při špatném pohybu nebo při uchopení špatného nástroje vás upozorní na chybu. Vestavěné čtečky zaznamenají použité součástky, spočítají počet balení a spoustu dalších věcí. Podle tvůrců rukavic s nimi budete pracovat rychleji a bezpečněji.

Doba, kdy chytré rukavice s náramkem budou u každé výrobní linky, je ještě hodně vzdálená, ale určitě přijde. Někteří pracanti z toho moc nadšení nebudou, vždyť chytré rukavice mohou odhalit jejich prostoje, lelkování a šťourání se v nose.

Normovači práce a pracovníci dohledových center však neskrývají nadšení. Pokud má být někdo odměňován podle vykonané práce, bude jednoduché spočítat, kolik toho udělal. Chytré rukavice najdou své místo i při zapracování na nových linkách. Pár dní třeba budete pracovat v rukavicích s displejem, který vás naučí všechny správné pohyby.

TN.CZ / vac
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz