Váš hejtman

Hejtman Mišák exkluzivně: O prezidentu Zemanovi i Okamurovi

Hostem pořadu Váš hejtman byl dnes první muž Zlínského kraje, hejtman Stanislav Mišák. Vyzpovídá ho moderátorka Markéta Fialová.

Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák byl dalším hostem naší série, během níž zpovídáme hejtmany přímo v jejich krajských kancelářích.

Ptali jsme se mimo jiné na jeho politického rivala Tomia Okamuru, který ho porazil ve volbách do senátu. Hejtman i teď porážku sportovně uznal a vyjádřil se i k tomu, zda bude v dalším volebním období kandidovat. "Pro mě mít tu funkci není cílem. Ať se o to už poperou ostatní. Být stále na špici pelotonu... Já jsem se dlouhé roky staral o ostatní, teď bych se měl zaměřit i na svou rodinu," řekl hejtman Mišák.

Řeč přišla i na dopady metanolové kauzy či výbuchy muničního skladu ve Vrběticích. Hejtman vysvětlil, proč jsou zbrojovky zrovna v jeho kraji. "Zbrojovky tu byly umístěny z důvodu bezpečnosti, protože to bylo uprostřed republiky. Ukázalo se, že sklady byly umístěny dobře, tlaková vlna obytné budovy minula. Problém byl v tom, že tam bylo skladováno více a jiných výbušnin než mělo. Potíž vidím i v tom, že stát převedl tuto činnost na soukromé firmy," prohlásil hejtman.

Mluvilo se rovněž o záměru postavit ve Zlínském kraji u Vlachovic vodní nádrž větší než Brněnská přehrada. "My budeme muset vodu zadržet. Pokud se povedou v budoucnu války, bude to o vodě. My jsme na střeše Evropy a odnikud nám voda nepřiteče. Měli bychom ji zadržet. Jestli chceme řešit sucho a povodně, přehrady řešením jsou," představil svůj názor hejtman.

Při debatě o plánované návštěvě prezidenta v kraji pak hejtman prozradil, že Miloš Zeman nebude nocovat v Lázních Luhačovice, jak mu bylo nabízeno, ale dá přednost pohostinství v penzionu v Osvětimanech, který patří hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz