Maringotky

Čtyři roky parkovaly maringotky v CHKO! Nyní musí pryč

Vlastníci maringotek budou muset opustit soukromý pozemek u Moravičanského jezera na Šumpersku. Rozhodl o tom stavební úřad. A důvod? Maringotky parkují v chráněné krajinné oblasti, a to už čtyři roky.

 Krásná příroda, čistý vzduch. Lidé zaparkovali své maringotky na soukromém pozemku přímo v chráněné krajinné oblasti. To se ale nelíbilo ochranářům, protože z chvilkových návštěvníků se stali dlouhodobí obyvatelé. Ti si navíc svá obydlí oplotili.

"My jsme v roce 2011, kdy tam byly 3 maringotky a plot, podali stížnost na stavební úřad Mohelnice, aby se touto stavební činností zabývali. Oni po více než roce prohlásili, že maringotky nejsou stavbami," řekl TV Nova Petr Zifčák. Ochranáři se ale nevzdávali a začali vyhrožovat stížnostmi na Krajský úřad a ministerstvo. Úřad pod výhružkami nakonec povolil a rozhodl, že stavby musí pryč.

Související obsah

Ačkoli starosta proti "chatařům" nakonec opravdu zakročil, kdyby mohl, nechal by vše být. Majitelem pozemku v CHKO Litovelské Pomoraví je totiž bývalý generální ředitel mohelnické firmy. "Já si nebudu dělat zle vůči vedení Helly. Mně nějaké chatky vůbec nevadí," řekl.

 

Zdroj: oficiální zdroj

Ochranáři se zatvrzelostí starosty bojovali dlouhé čtyři roky. Za tu dobu se původní počet maringotek zvedl o dalších sedm a kola byla obestavěna základy. "Žije tam ledňáček, bukáček, bobr tam volně pobíhá. Proč by to mělo být jinak? Protože někdo má peníze nebo moc?" řekl Zifčáček.

Související obsah

Problém se stovkami černých staveb mají i úředníci na jihu Moravy. Lidé u zdejších Novomlýnských nádrží chataří už desítky let. Jak můžete vidět v reportáži TV Nova, rozhodně ale strach nemají. Jsou přesvědčení, že úředníci na ně nemůžou, protože jsou na soukromém pozemku. Mohou jen doufat, že zdejší úředníci se nebudou inspirovat zákrokem těch mohelnických.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz