Petr Vejvoda

Čas letí! Hrdinu Petra (16) ubodala vyšinutá žena už před rokem!

Přesně rok uplynul ode dne, kdy psychicky nemocná Barbora O. ve žďárské střední škole ubodala šestnáctiletého Petra Vejvodu, který před ní bránil spolužačky.

U školy dnes proběhlo pietní setkání, a památku statečného studenta přišli uctít desítky spolužáků, i jeho rodiče. Reportér TV NOVA zjišťoval, zda škola v reakci na tragédii zavedla nějaká bezpečnostní opatření.


A zavedla. Do šaten se teď nedostanete a celý prostor snímají bezpečnostní kamery. Jenže před rokem se do šaten školy dostala šestadvacetiletá Barbora O. Vyzbrojená nožem zaútočila na tři studentky, kterým na pomoc přiběhl jejich spolužák Petr Vejvoda. Útočnice odvážného chlapce ubodala.


Znalci ji poté ale uznali za nepříčetnou. A to i přesto, že už v roce 2012 v Havířově také nožem zaútočila na učitelku mateřské školy. Z léčebny, kde po tomto útoku skončila, ji poté pustili jako vyléčenou.

Související obsah

Barbora O. po žďárské tragédii skončila v detenčním ústavu. Podle rodičů ubodaného chlapce se ale dohled nad psychicky nemocnými lidmi ani po roce nezlepšil."Nic se nezměnilo, byly to jen plané sliby," zlobí se Petrův otec Kamil Vejvoda.


Petr Vejvoda už za svůj statečný čin dostal cenu Michala Velíška a 28.října ho za hrdinství in memoriam vyznamená i prezident republiky Miloš Zeman.

pez, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Petr Vejvoda

Důležité Události

Píše se na Deník.cz