Petra V.

Vražda Petry z Jihlavy: Odklízeč by mohl být do Vánoc doma!

Jakub Doležal z Jihlavy, který pomáhal odklízet brutálně zavražděnou patnáctiletou Petru, za sebou má polovinu trestu a může tak požádat o podmínečné propuštění. Pokud by uspěl, mohl by být na Vánoce doma.

Jedenadvacetiletý Jakub Doležal přezdívaný Odklízeč si odpykává čtyřletý trest ve věznici v Plzni. Deník.cz nyní přinesl informaci, že si odpykal už polovinu trestu a už za pár dní si smí požádat o podmínečné propuštění. Zadržen byl 22. října 2013 a 24. října na něj byla uvalena vazba.

Odsouzen byl původně na 2 roky, nakonec mu byl trest zvýšen na čtyři roky. Soud by o jeho podmínečném propuštění potom musel rozhodnout do třiceti dnů od podání žádosti. Podle portálu je pravděpodobné, že by mu byl nařízen dohled, Vánoce by ale už mohl strávit doma.

Brutální vraždu spáchali Dolažalovi kumpáni Michal Kisiov (dnes se jmenuje Michal Ambrosius Pokorný) a Tomáš Zavřel v březnu 2013. Patnáctiletou Petru podle spisu nejprve tehdy devatenáctiletý Kisiov vyhodil nahou z okna svého bytu v jihlavské Havířské ulici, když mu údajně po pohlavním styku řekla, že nahlásí policii, že ji znásilnil.

Dívka pád z jedenáctimetrové výšky přežila. Kisiov ji poté odvlekl zpět do bytu, zavolal Zavřelovi a Doležalovi a podle obžaloby pak silně opilí mladíci přemýšleli, jak by dívku nejlépe dorazili.

Související obsah

Svou oběť podle obžaloby nejprve škrtili rukama, motorkářskou botou jí jeden z nich šlápl na hrudník a škrtili ji kabelem od počítače. Nakonec dívku údajně uškrtil Zavřel textilním páskem. Tělo oběti tři mladíci zabalili do prostěradla a vhodili do kontejneru. Ostatky skončily na skládce, kde byly za pár dnů nalezeny. Kisiov dostal 25 let, Zavřel 24. Doležalovi se podařilo dokázat jen to, že pomáhal s odklízením Petřina těla.
 

Doležal dostal původně jen dva roky, to lidem připadalo jako směšně nízký trest:

hel, TN.cz

K tématu Petra V.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz