žena

Musíte vidět: Nejtěžší žena světa shodila 200 kilogramů! GALERIE

Musíte vidět: Nejtěžší žena světa shodila 200 kilogramů! GALERIE
Zdroj: Mirror

Aby jí zachránili život, museli zbourat zeď a do nemocnice ji odvézt na valníku. V tu chvíli se Catrina Raifordová rozhodla, že už nechce být dále tou "půltunovou ženou", začala proto hubnout. Shodila už neuvěřitelných 226 kilogramů!

Půl tuny je více, než kolik váží třeba takové autíčko Smart. A přesně tolik kilogramů vážila i šestatřicetiletá Catrina Raifordová. Není proto divu, že se dostala mezi nejtlustší ženy světa.

Půltunová Catrina byla více jak pět let upoutána na lůžko. Jednou se jí začalo tak špatně dýchat, že musela zavolat na pohotovost. Aby však půltunovou Catrinu dostali lékaři z domu, museli použít buldozer. Podle informací deníku Mirror museli lékaři při převozu nechat strhnout celou jednu stěnu a ženu naložit na valník. Raifordovou tato událost poznamenala natolik, že se dala na velmi přísnou dietu. Díky změně životního stylu zhubla 226 kilogramů.

Související obsah

Catrina jedla pouze malé porce libového masa, ovoce a zeleniny. Nyní doufá, že zhubne ještě více a že se zbaví i 36 kilogramů přebytečné kůže. "Jsem mnohem šťastnější a cítím se více sebevědomě," říká Raifordová. "Na posteli jsem byla tak dlouho, že se nyní (poté co jsem zhubla) cítím velmi svobodně," dodává.

Snaží se i posilovat. Ačkoli chodí do tělocvičny alespoň třikrát týdně, přebytečné kůže se přesto nemůže zbavit. Ta jí nyní způsobuje zdravotní komplikace. "Byla mi diagnostikována celulitida (infekce kůže) poté, co jsem si v tělocvičně zranila nohu," popisuje Catrina. Doktoři jí prý doporučují ještě shodit, aby zabránila zraněním a komplikacím. Těžká kůže vše ale velmi komplikuje.

Související obsah

A jak vůbec do takových abnormálních rozměrů žena dorostla? Jako malá dívka byla sexuálně zneužívána a útěchu prý nalézala ve sladkých jídlech a v tajném pojídání. Ve dvanácti letech už byla velká jako její matka a musela nakupovat v obchodech nadměrných velikostí. Ve čtrnácti letech vážila 115 kilogramů. Dny trávila jídlem a postupně se začala vyhýbat lidem. Nemohla se pořádně pohybovat, ztratila práci, a tak se vrátila zpátky k matce. Následujících pět let ležela na posteli a nechala si nosit jídlo.

To všechno skončilo právě ve chvíli, kdy byla kvůli dýchacím potížím hospitalizována. Nyní se snaží vybrat 10 tisíc dolarů na odstranění přebytečné kůže. Operaci prý nechce kvůli vzhledu, ale právě kvůli zdravotním problémům.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Mám dobrej zadek, akorát by mohl mít mínus deset kilo, říká Ewa Farna

NEUVĚŘITELNÁ GALERIE: Muž vážil 317 kg! Neuvěřite, díky čemu zhubl

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz