Korunka

Vévodkyni to vážně seklo! Proč nenosí korunku častěji? GALERIE

Vévodkyni to vážně seklo! Proč nenosí korunku častěji? GALERIE
Zdroj: Profimedia

Vévodkyně Kate se na svůj první státní banket v Buckinghamském paláci opravdu vyšvihla! Pozornost upoutala nejen nádhernou rudou róbou, ale i diamantovým diadémem, který jí propůjčila královna Alžběta II. Korunka je přitom velmi vzácná.

Vévodkyně z Cambridge všechny svým vzhledem naprosto odzbrojila. Na první státní večeři v Buckinghamském paláci dorazila opravdu jako princezna.

Událost, která se konala na počest čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, nebyla unikátní pouze tím, že poprvé po dlouhých deseti letech navštívila Británii čínská hlava státu, ale i tím, že se na hlavě vévodkyně objevil diamantový diadém, který je velmi vzácný. Patřil totiž sestře královny Alžběty II., princezně Margaret.

Související obsah

Ta "Lotosový květ" zdobený diamanty a perlami získala od královny matky. Alžběta ho nechala v roce 1923 vyrobit ze svého náhrdelníku, který dostala svatebním darem od manžela, pozdějšího krále Jiřího VI. Po smrti Margaret v roce 2002 se dostal k Alžbětě II., které nyní patří.

 

Pozornost však upoutaly i lesklé šaty mladé vévodkyně. Ty na významnou událost zvolila červené, což je naprosto geniální tah! Červená je totiž "shodou okolností" čínská národní barva.


Princeznin diadém si kromě současné královny nasadila i Serena Stanhope, která ho měla při příležitosti svatby s Margaretiným synem Davidem Linley. Sama Kate ho měla pouze dvakrát.

lud, TN.cz

K tématu Korunka

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz