Islám

Rozhodně jsme se nemodlili, tvrdí učitelka o hodině v búrce

Rozhodně jsme se nemodlili, tvrdí učitelka o hodině v búrce
Zdroj: zskomtu.cz

Zpráva o tom, že žáci trutnovské základní školy Komenského absolvovali velmi názornou hodinu o islámu včetně tradičních "hábitů" a modlení, vyvolala velmi ostrou reakci. Co na to říká dotyčná učitelka?

"Do hodiny jsem přišla v jednom z úborů, které mi manžel dovezl jako suvenýr ze Saúdské Arábie. Vysvětlila jsem dětem, jaké jsou rozdíly v odívání žen v islámských státech a názorně hábity předvedla," napsala do redakce TN.cz kantorka Zuzana Růžičková.


Učitelka prý dále sedmákům zdůraznila, jak je oblékání pro muslimské ženy složité a pak prý v normální výuce pokračovala přímo dějepisářka. Růžičková totiž na škole vyučuje matematiku a ne dějiny.

Související obsah


Pedagožka také důrazně odmítá zvěsti o tom, že by se s žáky při hodině modlila. "V žádném případě jsem se ale s dětmi nemodlila. Jinak samozřejmě považuji výuku názorným způsobem za zpestření a kolegyně je zkušená dějepisářka, takže uvedla vše do patřičných mezí," uzavírá učitelka.Je ovšem otázka, zda vysvětlení nepřichází pozdě - rodiče i čtenáři jsou zděšení a někteří volají po vyhazovu učitelky a zákazu podobné výuky.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Islám

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz