žloutenka

Žloutenka na Jablonecku: Záhadná epidemie pokračuje!

Na Jablonecku se stále nedaří zastavit záhadnou epidemii žloutenky typu A. Počet nemocných už překročil čtyřicítku. Hygienici marně pátrají po zdroji této nemoci, které se také říká nemoc špinavých rukou.

Počet nemocných žloutenkou už dosáhl jednačtyřiceti. Ke 35 pacientům z Jablonce jich přibylo dalších šest z Liberce. S Jabloneckou epidemií je spojuje jediný fakt - lidé z Liberce nakupovali v Jablonci nad Nisou.

Záhadné na epidemii je hlavně to, že lidé, kteří hepatitidou onemocněli, nemají nic společného. Nebydlí spolu, nepracují spolu, nemohli se potkat na žádné společné akci, jsou různých věkových skupin. Nejmladšímu je pět let a nejstarší je penzista.

Hygienici mají hypotézu, že zdrojem nákazy může být nějaká menší prodejna potravin. Pátrání po původci znesnadňuje poměrně dlouhá inkubační doba nemoci, která trvá až 2 měsíce. Složité pátrání by mohlo být vyřešeno do 14 dnů.

Související obsah

"Máme připraven velmi obsáhlý dotazník, se kterým budeme znovu oslovovat nemocné osoby, abychom zjistili, zda mají něco společného. A potom budeme pracovat statistickými metodami," sdělila TV Nova krajská epidemioložka Jana Pattingerová.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO jen pro silné povahy: Lékaři odstranili největší nádor na světě!

Karel Gott odpočívá po operaci na JIP. Jak je na tom?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz