Strava

Chcete zhubnout? Těmto metodám se rozhodně vyhněte

Chcete zhubnout? Těmto metodám se rozhodně vyhněte
Zdroj: Thinkstockphotos

Pro ideální postavu jsou ženy schopné udělat téměř cokoliv. Často si ale neuvědomují, jaká jsou rizika jejich chování. Oblíbená je spánková dieta, pojídání tamponů nebo konzumace pouze syrové stravy.

Ideální postavu touží mít téměř každá žena. Některé se nebojí k tomu použít i nebezpečné metody. Riziko není pouze v tom, že ne vždy zhubnou, ale u rychlé změny váhy dochází k závažným zdravotním komplikacím, jako je špatné dýchání, únava nebo selhávání orgánů.


Jedna z nejoblíbenějších diet u žen je spánková dieta, takzvaná Šípková Růženka. Spánek ale často nejde vyvolat sám, a proto ženy užívají hypnotika, která ho vyvolají. Už po několika dnech užívání si na ně mozek zvykne a stejná dávka už nemá stejný účinek. Spolknutí prášku na spaní se brzy stává rituálem a dochází k závislosti. Bohužel i ze spánku nás budí hlad, a proto myslet si, že hlad zaspíme, je mylné.


Pojídání vatových tampónů před jakýmkoliv jídlem je velice oblíbenou praktikou mezi mladými dívkami a modelkami. Před každým jídlem snědí 2 až 5 vatových tamponů, aby se brzy cítily plné. Některé si je dokonce máčí do džusu, aby je snadněji spolkly. Pojídání tampónů vede k závažným zažívacím problémům. Pocit hladu nezastaví, pouze zkomplikují přijímání potravy.

Související obsah


Vosí pas a malý zadeček zajistí stahovací pás a korzety. Aby plnily svůj účel, tak by je ženy musely nosit celý den. Spát v něm, sportovat, pracovat i odpočívat. Se staženým pasem a hrudníkem toho sice snědí málo, ale velmi špatně dýchají a nemohou se ani pohodně posadit. Dochází u nich pak k problémům se zády, slabosti, únavě. Jakmile ženy přestanou korzety a stahovací pás nosit, vrátí se jim jejich původní postava i chuť k jídlu.


Pět kusů denně a dost! Každý den jíst pravidelně to samé jídlo a ve stejném počtu, zaručí, že člověk přijímá neustále stejný počet kalorií, ale nezajistí si štíhlou linii. A to ani v případě, když jídelníček obsahuje pouze tmavé pečivo, bílé maso a sýry. Tělu totiž chybí vitamíny, bez kterých k hubnutí nedochází.


Už od počátku devatenáctého stolení ženy pojídaly vajíčka tasemnice, aby si zajistily úbytek váhy. A ani dnes není tasemnicová dieta neobvyklá. Dají se sehnat tobolky, které tyto vajíčka obsahují. Lékaři ale před tímto experimentováním varují. Tasemnice často nezůstávají pouze ve střevech, ale stěhují se i do mozku, plic nebo do srdce. Jejich působnost v těchto orgánech způsobuje selhávání organismu.


Jíst pouze syrové maso, semínka a žádné mléčné výrobky se rozhodne i několik stovek žen. Takzvaná paleodieta slibuje rychlé hubnutí. V době kamenné sice lidé byli hubení, ale dožívali se jen sedmadvaceti let, a proto ani tato dieta není vhodná. Nejlepší je pravidelná a zdravá strava s dostatkem pohybu.

iva, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz