Vladimir Putin

Evropa a USA prodlužují sankce proti Rusku o půl roku

Evropa a USA prodlužují sankce proti Rusku o půl roku
Zdroj: facebook.com

V Bruselu padlo finální rozhodnutí. Přední představitelé USA, Francie, Británie, Německa a Itálie se na závěr summitu dohodli na prodloužení sankcí proti Rusku o dalších šest měsíců.

Země skupiny G20 rozhodly o prodloužení sankcí vůči Rusku o půl roku, informuje agentura Reuters s odvoláním na vysoce postaveného nejmenovaného diplomata EU. Sankce proti Rusku byly stanoveny kvůli událostem na Ukrajině a následné anekci krymského poloostrova. 

Stalo se tak i přes narůstající hlasy, které od událostí v Paříži požadují bližší spolupráci s ruským prezidentem Vladimírem Putinem v boji proti islamistům.

K jednání se na závěr summitu sešli americký prezident Barack Obama, italský premiér Matteo Renzi, francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius, britský premiér David Cameron a německá kancléřka Angela Merkelová.  

Související obsah

"Volby na Ukrajině jsou klíčovou záležitostí. Získat to, co požadujeme, můžeme jedině tehdy, když budeme hrát se sankčními kartami. Sankce je nutné udržet až do konce. Na Moskvu je třeba před plánovanými volbami na Ukrajině vyvíjet nátlak," dodává nejmenovaný diplomat.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vtip dne: V Rusku zakázali dovoz zahraničních kondomů! Proč se jim nelíbí?

VIDEO: Je tady nová zábava z Ruska! Erodrifting kozy ven! O co jde?

std, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz