Zahraničí

VIDEO: Řekové chtěli potopit loď plnou uprchlíků! Natočili je Turci

VIDEO: Řekové chtěli potopit loď plnou uprchlíků! Natočili je Turci
Zdroj: reprofoto youtube.com

Na internetu se objevilo video, které zachycuje řeckou pobřežní stráž při velmi podivné činnosti. Zdá se, že muž na palubě se snaží propíchnout člun, který je vedle lodi pobřežní stráže a je plný uprchlíků.

Záběry nejsou zcela průkazné a ostré, ale na první pohled se zdá, že řecký  námořník se snaží probodout člun plný uprchlíků. Situaci zachytila kamera z turecké lodi, což může být také důvodem toho, proč k potopení člunu nedošlo. Loď, která podle portálu DailyMail, patří řecké pobřežní stráži, potom z místa incidentu odplula a uprchlíky nechala na starost turecké lodi. 

Pokus o potopení lodi s uprchlíky se měl stát v Egejském moři 12. listopadu. Na člunu bylo podle portálu 58 lidí, včetně dětí. Když se dostanou bezprostředně k řecké lodi, lidé na člunu začínají zoufale křičet.

Řecká loď nakonec z místa odjela a uprchlíky ze Sýrie si převzali jejich turečtí kolegové, kteří je vrátili do přístavu ve městě Didim, odkud se mnoho uprchlíků snaží dostat do Evropy. Záběry zveřejnila podle portálu DailyMail turecká vláda.

Řekové čelili obvinění z potápění lodí s uprchlíky už dříve. Turci teď měli na své řecké kolegy opět velmi intenzivně apelovat, aby s podobnými praktikami skončili.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vybíraví uprchlíci: Nelíbilo se jim ubytování a tři dny odmítali vystoupit z autobusu

TO NEPOCHOPÍTE! Zdeněk Macura vymyslel šílený plán na pomoc uprchlíkům

hru, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz