Burka

Švýcaři zakázali nošení burky. Kdo zákaz poruší, zaplatí 250 000 korun

Švýcaři zakázali nošení burky. Kdo zákaz poruší, zaplatí 250 000 korun
Zdroj: profimedia.cz

V pondělí se ve Švýcarsku odsouhlasil nový zákon. Nošení burky a nikábu bude v části této alpské země zakázáno. Rozhodla tak během zasedání vláda v italském kantonu Ticino.

Švýcaři se inspirovali Francií a parlament v Ticinu schválil zákaz nošení burky a nikábu. V tomto kantonu už nebude možné si zahalovat pláštěm celé tělo ani celý obličej.

S novinkou zákonodárci přišli především z bezpečnostních důvodů. Tento nový zákon má 9 odstavců a chce mimo jiné podporovat také integraci lidí v zemi. Ve Švýcarsku si prý zahaluje obličej z čistě náboženských důvodů jen málo lidí.


Ze zákona vyplývá, že lidé se nesmí zahalovat v obchodech, v restauracích a ani na veřejných prostranstvích. Ustanovení bude platit pro všechny. Bude se týkat i sportovních fanoušků, kteří se někdy zahalují šálami, i lidí, kteří se podílejí na demonstracích a maskují se.


Výjimku nebudou ani turisté, kteří do země přicházejí, zákon pro ně platí stejně. Návštěvnice a návštěvníci země budou o tomto usnesení informováni už na letišti a na hranicích a to z důvodu, aby se vyhnuli případnému nemilému překvapení. Je to ostatně v zájmu celého cestovního ruchu.


Kdo tento zákaz poruší, budu muset zaplatit vysokou pokutu. Ta se bude pohybovat v rozmezí ve výši 100 až 10 000 švýcarských franků, což je přibližně 2500 - 250 000 Kč.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO DNE: Tak budou vypadat policistky v Evropě za 50 let

Svět porna nechutně útočí na muslimy: Herečky převléká do šátků i burek

jat, TN.cz

K tématu Burka

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz