Rusko

Ruský politik: Zničme Istanbul atomovou bombou!

Ruský politik: Zničme Istanbul atomovou bombou!
Ruský politik Vladimir Žirinovskij | Zdroj: Profimedia

Ruský nacionalista a známý provokatér Vladimír Žirinovskij si evidentně myslí, že mír je sprosté slovo. Navrhuje totiž, aby Rusko jako odvetu za sestřelení letounu Su-24 zničilo Istanbul atomovou bombou.

A už má dokonce i plán, jak to provést. "Zničit Istanbul je velmi jednoduché. Stačí odpálit jadernou bombu v Bosporské úžině. Výsledná přílivová vlna spláchne Istanbul z povrchu zemského, jeho obyvatele nevyjímaje," nechal se Žirinovskij slyšet ve vysílání rádia Hovoří Moskva.


Politik je přesvědčený, že i v případě podobně drtivého útoku by spojenci z NATO Turecko nebránili, protože "by měli strach, že sami shoří v nukleárním ohni." A dodal, že v současnosti považuje Turky za nepřátele číslo jedna.


Žirinovskij tvrdí, že turecké špičky jsou momentálně ve varu. "Absolutně nevědí, co se teď stane. A být jimi, tak bych se obával drtivého úderu," vyhrožuje agresivní ruský politik.Sestřelení ruského bitevníku Su-24 na turecko-syrských hranicích velmi vážně poškodilo vztahy mezi oběma zeměmi. Ruský prezident Vladimír Putin označil Turky za komplice Islámského státu a řekl, že s teroristy obchodují.


Premiér Dimitrij Medveděv pak pohrozil bojkotem tureckého zboží a doplnil, že vojenský incident může vážně ohrozit ekonomickou spolupráci obou zemí.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz