Napadení

Brutální přepadení: Mlčel a bil oběť ocelovou trubkou do hlavy

Pražští kriminalisté vyšetřují případ velmi brutálního útoku na sídlišti ve Stodůlkách. V garáži tam zatím neznámý násilník zaútočil teleskopickým obuškem na jednoho z místních obyvatel.

Zraněný muž skončil v nemocnici. Zvláštní je, že násilník muži ani nevyhrožoval, ani mu nic neukradl, jen ho surově mlátil a pak zmizel. Teď po něm pátrá policie.

Útočník se pečlivě zamaskoval, přesto ho snad někdo pozná podle oblečení nebo chůze. Každopádně si pražská kriminálka oddychne, až tohoto výtečníka dopadne. Jeho útok byl brutální a děsivé je to, že nikdo neví, proč to udělal.

Před samotným napadením útočník pobíhal Klausovou ulicí a hledal, do kterého domu by se mohl dostat. Nakonec proběhl s jednou obyvatelkou, do garáží. "Dosud neznámý maskovaný útočník tam bez předchozí výzvy či rozepře zezadu napadl poškozeného teleskopickým obuškem do hlavy," uvedla mluvčí policie Iveta Martínková.

Související obsah

Muže zranil ocelovým obuškem, když se mu zbraň rozpadla, tak ho bil pěstmi a nepřestal ani ve chvíli, kdy jeho oběť už byla na zemi. Napadený muž se po celou dobu snažil vykrývat svou brašnou.

Útočník nic neukradl, nezničil, nevyhrožoval, nenadával. Jen surově mlátil.

"Teleskopický obušek je ocelová trubka, rozkládací, to znamená že, pokud je ten úder veden s velkou razancí, na končetiny,  tak rozhodně může zlomit kost, pokud je vedený na hlavu, tak tam už se bavíme o velkém riziku těžkého zranění a možná i smrtelného," popsal odborník na sebeobranu Pavel Houdek.

Související obsah

Napadený skončil  v nemocnici. Po útočníkovi pátrá policie. Pomoci mohou hlavně svědci, kteří si  29. října kolem sedmé hodiny večer útočníka všimli, když si mapoval terén. Přitom se potkal s mužem, který právě venčil psa.

Násilníkovi v případě dopadení a odsouzení hrozí za těžké ublížení na zdraví až desetileté vězení.

TN.cz / ych
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Napadení

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz