Bydlení

Toužíte po vlastní hobití noře? Můžete v ní bydlet už za 375 tisíc!

Toužíte po vlastní hobití noře? Můžete v ní bydlet už za 375 tisíc!
Zdroj: oficiální zdroj

Milujete ságu Pán prstenů a vždycky jste chtěli bydlet v malebném Hobitíně? Potom by vám neměl uniknout tenhle projekt jedné americké firmy. Nabízí totiž stavebnici obydlí, které jako by ze slavných filmů vypadla.

Společnost Green Magic Homes se zaměřuje na výrobu domů, které ze všeho nejvíce připomínají hobití nory. Zvenku vypadají jako travou pokryté kopečky, uvnitř však najdete všechny vymoženosti moderního domu.

Zároveň však mají tato obydlí velmi ekologický provoz a jejich střecha přímo vybízí k pěstování zeleniny či květin. A jak je vidět při pohledu dovnitř domů, nemusíte slevit ze žádných svých nároků na vybavení domu.

Konstrukce domu je předem vyrobena ze speciálního polymerového laminátu, který se usadí na předem připravenou podkladovou desku. Konstrukce přitom dokáže ustát i velmi silné zemětřesení.

Související obsah

A cena takové "stavebnice" také není nikterak přemrštěná. Za základní model si výrobce účtuje kolem čtrnácti tisíc dolarů, což něco kolem 375 tisíc korun. Napište nám do komentářů, jak by se vám líbilo bydlení v hobití noře.

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz