Bydlení

FOTO: Rekonstrukce garsonky? Tenhle minibyt je super inspirace

FOTO: Rekonstrukce garsonky? Tenhle minibyt je super inspirace
Zdroj: Homebydleni.cz

Jak to vypadá, když se do rekonstrukce pětadvacet metrů čtverečních velké garsonky v činžáku z třicátých let pustí architekt? Podívejte se sami, jak lze chytrými řešeními na první pohled malý byt kompletně změnit.

Architektem této přestavby a také majitelem  bytu je pražský architekt Petr Jančálek. Vlastní malou garsonku v centru města, v posledním patře činžovního domu. K bytu náleží také desetimetrová terasa, která zvyšuje jeho užitnou hodnotu v teplých měsících roku.

"Z původní dispozice zbyly jen obvodové zdi, vnitřní příčky tvořící tři oddělené místnosti byly zbourány. Původní členěná dispozice se změnila na otevřenou a došlo ke spojení všech prostorů. Koupelna jako jediný uzavřený prostor je propojená s celým interiérem alespoň vizuálně," uvádí ve zkratce o bytu Renata Horová z portálu homebydleni.cz.

Vzhledem k umístění bytu pod střechou bylo nutné použít klimatizaci, aby architekt mohl v létě v bytě pracovat. Její jednotka je chytře ukrytá pod lavičkou na terase, takže nehyzdí žádnou ze zdí.

Související obsah

Zajímavá je také práce s různými výškami stropu. "Kvůli rozvodu klimatizace byl strop snížen podhledem o 30 cm. Snížení bylo využito také pro umístění sprchové hlavice a na nepřímé osvětlení. U závěsného svítidla v hlavním obytném prostoru je však v kruhovém tvaru přiznaná původní světlá výška místnosti," dodává Horová. 

Pokud vás rekonstrukce zaujala, podívejte se na více fotografií a informací na webu homebydleni.cz.

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz