Kočky

I kočky slaví Vánoce. Pomozte těm opuštěným naplnit misky

I kočky slaví Vánoce. Pomozte těm opuštěným naplnit misky
Zdroj: tn.cz / David Garkisch

Vánoce jsou příležitostí ke konání dobrých skutků. A tak se už popáté rozjela velká celorepubliková charitativní akce na pomoc opuštěným kočkám v nouzi. Dary dobrých lidí pomohou naplnit jejich mističky v útulcích po celé zemi.

Charitativní akce nazvaná Strom splněných kočičích přání se koná už popáté a získává si mezi lidmi stále větší a větší oblibu. Každý dárce totiž přesně ví, kterou kočku obdarovává a na co jeho peníze přijdou.

Organizátoři přísahají, že ani jediná koruna z darů nepřijde nazmar. Díky tomu, že za akcí stojí dobrovolníci, mohou se všechny vybrané peníze utratit pouze za kočky. "Náklady jsou 0,- Kč. To znamená, že všechny peníze jdou opravdu pouze kočkám, nehradí se z nich žádné nájmy, kancelářské vybavení ani večírky," uvedla hlavní organizátorka Františka Kernová ze sdružení Devět životů o.p.s.

Související obsah

Lidé si tak na adrese kociciprani.cz mohou najít konkrétní kočku s konkrétním příběhem i popisem toho, co by ze všeho nejvíce potřebovala. U některých je to "jen" krmivo, jiné kočky potřebují třeba speciální stravu, hračku, pelíšek nebo třeba veterinární ošetření. Na to všechno je možné přispět.

Dárci nezískají svým příspěvkem jen dobrý pocit z dobrého skutku. Jedinečnost celé akce spočívá i v tom, že po Vánocích lidé od útulků dostanou fotografii "své" kočičky i s jejím dárkem pod stromeček. Každý se tak může přesvědčit, že kočka byla obdarována. Nezřídka se stane i to, že si lidé své vybrané zvíře na dálku tak oblíbí, že si ho nakonec vezmou i domů.

Související obsah

S každým dalším ročníkem se daří mezi lidmi vybrat více peněz. Loni o Vánocích se vybralo více než 1 900 000 Kč na dárcích pro konkrétní kočky a dalších 200 088 Kč na jednotlivé projekty pro útulky, ze kterých se platí stelivo, hygienické vybavení, opravy prostor a jiné potřeby. "Celkově tak bylo o loňských Vánocích obdarováno 1885 koček," představila úctyhodné výsledky loňského ročníku organizátorka Kernová.

Celá akce na webu poběží od 15. prosince do 5. ledna příštího roku.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kočky

Důležité Události

Píše se na Deník.cz