Kočka

VIDEO, co vás dostane: Zapomněli kočku na křídle, let přežila!

Neuvěřitelné štěstí měla kočka, která se nenápadně vplížila do malého ultralightu. Pilot si jí včas nevšiml, takže si udělala adrenalinový výlet stovky metrů nad zemí. Drápky ji udržely a let nakonec zvládla obdivuhodně klidně. Vše zachytila kamera.

Dramatický incident - přinejmenším z pohledu kočky - se odehrál při výcviku létání s ultralighty ve městě Kouroi ve Francouzské Guayaně. Kočka se zřejmě "zapomněla" v letadle a usnula tam. Když ji probral start, už bylo na útěk pozdě.

Pilot ani cestující žena si zprvu rovněž ničeho nevšimli. Počínání kočky za ně ale zaznamenala kamera. Kočka se ukryla mezi dvěma pláty křídla a po chvilce letu je vidět, jak se zpoza nich s očima navrch hlavy vyplazí nad posádku ultralightu.

Související obsah

Kočka se přitom jen stěží přidržuje rámu letadla a je vidět, jak jí náporem vzduchu kloužou po křídle nožičky. Přesto se statečně drží, dokud si jí nevšimne překvapený pilot. Jen vyvalí oči a začne se připravovat na návrat na letiště.

Kočka mezitím vykukuje z křídla a žalostně mňouká. Necelé tři minuty od startu je ale znovu bezpečně na zemi. Je zjevně trochu otřesená z nezvyklého zážitku, ale z letadla uteče po svých. "Pro vaši informaci, kočka je v pořádku. Dál je naším maskotem," uvedl v prohlášení letecký klub.

Pilot a autor videa později doplnil i přepis konverzace, která probíhala ve vysílačce:

pilot: "Vracím se na přistání..."

letiště: "Máte nějaký problém?"

pilot: "Vetřelce v křídle."

letiště: "Řekni mi, že to není kočka!"

pilot: "Je to kočka."

jiné letadlo: "Za***nej bastard!"

tn.cz / David Garkisch

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz