Karavan

Romka Nicole (13) nechodila do školy. Pak ale trumfla i Einsteina

Romka Nicole (13) nechodila do školy. Pak ale trumfla i Einsteina
Zdroj: Profimedia

Mladá Romka, která většinu svého života strávila s rodiči v karavanu a školní docházce příliš neholdovala, vyrazila dech celému světu. Naměřili jí tak vysoké IQ, že trumfla i ty největší génie uplynulého století.

Je jí teprve třináct, ale už teď má hodně vysoké ambice. Nicole Barr z Anglie míří na Oxford. Přitom ještě nedávno chodila do školy spíš příležitostně. Její rodina cestovala v karavanu z místa na místo a školní docházka pro Nicole nebyla prioritou.

Pak ji ale matka donutila, aby začala chodit na akademii Burnt Mill a její život se od základu změnil. Učitelé si totiž všimli, že je dívka neobyčejně nadaná. I přesto jim ale výsledek IQ testu vyrazil dech. Nicole naměřili skóre 162! To je o dva body víc, než měly největší hlavy naší doby Albert Einstein a Stephen Hawking.

Související obsah

Rodiče ale inteligence dcery nijak nepřekvapila. "Když jí byly dva, zvládala jednoduché matematické operace. V desíti řešila komplexní algebru," popsala matka. Její nejoblíbenější knihou je Stručná historie času od Stephena Hawkinga a ve škole má nejraději matematiku. Ve volném čase se učí čínštinu.

Celá romská komunita je na dívku patřičně pyšná. Sama Nicole se v Bruselu účastnila konference, kde přednášela o úspěších Romů. "Lidé o Romech často říkají zlé věci a soudí knihu podle obalu. Ale naše romská komunita je civilizovaná a hodná," myslí si dívka, která chce být lékařkou.

mom, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz