Mimozemšťané

Stephen Hawking varuje: Zemi by mohli dobýt mimozemšťané!

Stephen Hawking varuje: Zemi by mohli dobýt mimozemšťané!
Zdroj: Profimedia

Jeden z nejinteligentnějších lidí na planetě Zemi, britský vědec Stephen Hawking, varoval před možnou invazí z kosmu! Pokud by se lidstvo dostalo do kontaktu s mimozemskou civilizací, nemuselo by to pro nás dobře dopadnout.

"Pokud by nás navštívili mimozemšťané, mohlo by to dopadnout, jako když Kolumbus přistál v Americe, což pro původní obyvatele Ameriky nebylo vůbec dobré," řekl Hawking listu El País. "Takhle technicky vyvinutí mimozemšťané by pravděpodobně byli nomády, kteří by hledali planety vhodné k dobytí a kolonizaci.

Slavný vědec o existenci mimozemského života vůbec nepochybuje. "Pro můj matematický mozek je uvažování o mimozemšťanech naprosto racionální záležitostí. Opravdovou výzvou spíš je, odvodit, jak by mimozemšťané ve skutečnosti mohli vypadat."

Hawking také lidstvo vyzval, aby se poohlédlo po náhradní planetě. Podle něj je to nejlepší způsob, jak zajistit přežití lidské rasy. "Riziko, že nějaká katastrofa zničí Zemi, roste. Proto chci zvýšit povědomí veřejnosti o důležitosti letů do vesmíru. Naučil jsem se nekoukat příliš do budoucnosti, ale soustředit se na současnost."

Související obsah

Teď se známý fyzik zaměřil na projekt financovaný ruským miliardářem žijícím ve Spojených státech Jurim Milnerem, který se zaměřuje na poslech signálů z vesmíru. Snaží se odhalit, jestli mezi nimi nenajdou nějaké známky mimozemského vysílání, upozorňuje list Daily Mirror.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz