Miloš Zeman

Novoroční oběd bez chotí: Zeman si chce se Sobotkou vyřídit účty

Novoroční oběd bez chotí: Zeman si chce se Sobotkou vyřídit účty
Zdroj: Jakub Deml

Novoroční oběd prezidenta s premiérem bude tentokrát netradiční. Uskuteční se totiž bez manželek. Miloš Zeman si chce s Bohuslavem Sobotkou na rovinu vyříkat, proč proti němu útočí.

"Na tradiční novoroční oběd se sejdeme s panem prezidentem 2. ledna. Hrad navrhl, aby to bylo bez manželek, tož ryze pracovní," uvedl na svém oficiální účtu na Twitteru Bohuslav Sobotka.

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka si alespoň budou moci vyjasnit všechno, co mezi nimi v poslední době skřípe. "Pan premiér bude mít skvělou příležitost vysvětlit, proč útočí na levicového prezidenta," napsal Ovčáček na Facebook.

Premiér se do Zemana drsně pustil kvůli jeho výrokům a vystoupení na setkání Bloku proti Islámu na Albertově 17. listopadu. "Všichni jsme v sociální demokracii strašně naštvaní na pana prezidenta za to, co udělal. V zásadě legitimizuje šíření xenofobie a nenávisti v naprosto extrémní podobě. To by demokratický prezident dělat neměl," pustil se do prezidenta Zemana Bohuslav Sobotka na stránkách Hospodářských novin.

Související obsah

Zeman kritikou na adresu premiéra Sobotky ale také nešetřil. Vadilo mu především to, že mu předseda vlády své odlišné názory sdělil přes média, nikoli osobně. Dále uvedl, že Sobotka svým postojem k migraci ohrožuje bezpečnost Česka. Nakonec zalitoval, že nemá pravomoc premiéra odvolat.

Je tradicí, že se slavnostního novoročního oběda účastní prezident a premiér společně se svými manželkami. Za dobu existence České republiky se stalo jen třikrát, aby premiér přišel sám. Dvakrát se to stalo Mirku Topolánkovi, který v té době už se svou manželkou nežil, a manželka premiéra Rusnoka se z oběda omluvila. Pouze jedinkrát byl oběd zrušen úplně - v roce 2013 ho odpískal z rodinných důvodů Petr Nečas, který se ještě v tom roce rozvedl.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Novoroční párty Seleny Gomez: V sexy šatech se mazlila s kamarádkou

Novoroční ohňostroj: Taková to byla nádhera!
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz