Petr Kramný

Zoufalý Kramný znovu popřel vinu. Rozsudek padne v lednu

Ostře sledovaná kauza Petra Kramného jde do finále. Po téměř půl roku dlouhém procesu v pátek u ostravského krajského soudu zazněly závěrečný řeči. Na rozsudek si Petr Kramný počká do 7. ledna.

A je to tady! Po více než dvou letech se blíží rozřešeníé záhady z léta 2013, kdy v egyptské Hurghadě zemřely Monika a Klárka Kramných. 


V pátek jsou totiž na programu soudu závěrečné řeči obžaloby a obhajoby. A po nich už zbývá jen vyhlášení rozsudku! Zatím ovšem není jasné, zda verdikt soudkyně Renata Gilová vynese už nyní, nebo zda hlavní líčení znovu odročí.


Jako první promluvil státní zástupce Vít Legerský, který mimo jiné řekl, že Moniku a Klárku nezabil nikdo cizí, ale naopak ten, kdo je měl chránit. A to jen kvůli tomu, že neunesl rozpad manželství.


Později se Legerský nechal slyšet, že to, že se Kramný snažil smrt Klárky hodit na Moniku, považuje za nehoráznost, protože mrtví se pochopitelně nemohou bránit. Obhájkyně Rejžková se potom ve své závěrečné řeči od začátku snažila zpochybnit posudky, kterého hovořily v neprospěch jejího klienta.

Došlo také na psychologický rozbor osobnosti Petra a Moniky Kramných. Byly naprostými protipóly a Kramný začal být až chorobně žárlivý. Podle psycholožky je obžalovaný egocentrický a postráda schopnost empatie. Vzhledem k založení své osobnosti by podle Legerského byl takového činu schopen.

Svou více než tříhodinovou řeč Legerský uzavřel s tím, že nepřímé důkazy jasně hovoří o Kramného vině a požaduje pro něj výjimečný trest ve výši 30 let ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Rejžková se ve své závěrečné řeči od začátku snažila zpochybnit posudky, kterého hovořily v neprospěch jejího klienta. "V jednání obžalovaného neexistuje motiv a když neexistuje, nemůže být prokázán," řekla Rejžková, která Kramné vylíčila takřka jako idylickou rodinu. Poté podrobně rozebírala znalecké posudky.

Rejžková řeč zakončila tím, že neexistují jasné důkazy o vině jejího klienta. Pokud vina nebude dokázána, mělo by se přihlédnout ve prospěch Kramného. Navrhla zproštění všech obvinění a propuštění z vazby.

 

Jako poslední vystoupil obžalovaný Petr Kramný, který znovu tvrdil, že to, co je mu kladeno za vinu, neudělal. Obě ženy prý miloval a od začátku si přál, aby policie zjistila, co se ve skutečnosti stalo.

Ve čtvrtek se Petr Kramný v soudní síni pořádně zapotil. Autoři revizního posudku z oboru soudního lékařství totiž na kusy rozbili jeho verzi o tom, že manželka Monika a dcera Klárka umřely kvůli otravě z jídla.


Související obsah


Autoři nového posudku totiž jasně řekli, že Moniku s Klárkou nade vší pochybnost zabila elektřina. A dodali, že znalci obhajoby, kteří prosazují Kramného verzi o jedu, buď mají zásadní mezery ve vzdělání nebo vědomě lžou.


Obhájkyně Petra Kramného Jana Rejžková se poté, co autoři revizního posudku rozmetali obhajobu jejího klienta, více než hodinu snažila znalce donutit, aby ze svých závěrů ustoupili. Marně.


V sázce je pochopitelně mnoho - v případě odsouzení hrozí Petru Kramnému za dvojnásobnou vraždu vysoký, v krajním případě i výjimečný trest. 

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz