Petr Kramný

PŘEHLED DŮKAZŮ: Tohle pošle Petra Kramného za mříže!

Kauza Petra Kramného se blíží do finále. V pátek zazněly u ostravského krajského soudu závěrečné řeči, rozsudek padne 7. ledna. Státní zástupce je přesvědčený, že Kramný odjel do Egypta s cílem vraždit. Obhájkyně má ale za to, že není jediný přímý důkaz a Kramný byl měl být osvobozen.

V případu Kramný opravdu nejsou žádné přímé důkazy. V takovém případě český trestní řád stanovuje, že je k odsouzení potřeba uzavřený okruh nepřímých důkazů. A právě s jejich pomocí se státní zástupce pokouší soud o Kramného vině přesvědčit.

Především je jasné, že smrt nenastala náhodou, šlo o úmysl. O tom nemá obžaloba vůbec žádné pochybnosti. Velmi podstatné je také to, že obžaloba vyvrátila v podstatě vše, co Petr Kramný řekl. Tvrdil třeba, že jeho žena a dcera trpěly před smrtí nevolností. To ale vyvrátily lékařské expertízy.

Podle soudních znalců je tedy jasné i to, že lhal o příčině smrti. Nebyla to otrava, jak tvrdil. Byly zavražděny elektrickým proudem. A to v okamžiku, kdy s nimi prokazatelně Kramný byl na pokoji.

Nesedí ani další části jeho výpovědi. Třeba časové údaje, kdy se co odehrálo. V Kramného výpovědi prostě nesedělo vůbec nic. Důležité také je, že ho podle řady svědků po smrti jeho manželky a dcery zajímaly jen peníze.

Související obsah

Aby se ten okruh nepřímých důkazů uzavřel, musí mít soud jasno o motivu vraždy. Podle státního zástupce byly motivem vážné manželské rozpory Kramných. Ostatně takový je motiv většiny vražd.

Na soudu teď ale bude, jak vše vyhodnotí. A jestli se obžalobě kruh nepřímých důkazů skutečně podařilo uzavřít.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz