Zima

Vánoce na blátě vás nemusí mrzet! Teplá zima má své výhody

Vánoce na blátě vás nemusí mrzet! Teplá zima má své výhody
Zdroj: Thinkstockphotos

Letošní zima bude podle meteorologů hodně teplá. Odhadují, že sněhu si neužijeme ani na Vánoce a na Nový rok, což rozesmutnilo hodně Čechů. Teplé počasí má ale i řadu výhod. Přečtěte si 5 největších.

Letošní listopad byl nejteplejší za posledních 240 let a podobně to podle meteorologů bude i s prosincem. Bílé Vánoce jsou snem mnoha Čechů, a tak je předpověď na svátky nemohla potěšit. Najde se ale i několik výhod teplého zimního počasí.

Menší účty

Při mírné zimě především domácnosti ušetří za vytápění, podle odhadů až tisíce korun. Odborníci navíc ujišťují, že se lidé nemusí obávat, že by nižší odběry vedly dodavatele ke snaze "kompenzovat" si nižší tržby zvýšením ceny.

Levnější lety

Aerolinky musí normálně utrácet obrovské sumy za chemické spreje na odstranění námrazy a sněhu z křídel i trupu letadla. Musí se navíc nastříkat 20 minut před odletem, aby znovu nezamrzla. Díky tomu minulý rok některé aerolinky zlevnily ceny letenek.

Více sexu

Obecně panuje přesvědčení, že mrazivé počasí nutí lidi zůstat v posteli a vede ke zvýšené sexuální aktivitě. Podle vědců to ale není tak docela pravda, při příliš velké zimě se totiž tělo soustředí na udržení co nejvíce tepla a snižuje sexuální vzrušení. V září tedy můžeme očekávat babyboom.

Související obsah

Udržení váhy

V zimě také lidé přibírají na váze, protože je tělo nutí nabrat více tuku a ochrany proti mrazu. Nikoho navíc neláká běhání a cvičení v minusových teplotách a raději zůstane doma v teple. Teoreticky by tedy Češi neměli letos tolik ztlousnout.


Méně dopravních nehod

Díky teplé zimě bez sněhu a náledí by se mohl snížit i počet dopravních nehod. Bylo tomu tak například v roce 2007, kdy počet zimních nehod meziročně klesl o 28. Zároveň však policisté vyjádřili obavu, že v teplém počasí budou řidiči jezdit rychleji a méně opatrně.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NOVÝ HIT: Lidé si staví vánoční stromek vzhůru nohama. Proboha proč?

VIDEO: Celebrity vs. Vánoce! Věří na Ježíška nebo dávají přednost třeba Santovi?

epa, TN.cz

K tématu Zima

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz