Pitný režim

Chcete v novém roce zhubnout a přestat kouřit? Stačí hodně pít!

Tři nejčastější novoroční předsevzetí bývají spojená s hubnutím, koncem kouření a pohybem. Všechna tři mají společný klíč k úspěchu, na který se často zapomíná a stále se najdou tací, kteří jeho účinek podceňují. Jde o pravidelný pitný režim! Jak moc může být užitečný?

Lidé chtějí v novém roce nejvíce zhubnout, sportovat a přestat kouřit. Tvrdý dril, až stříká pot, nebo zdravý jídelníček nemusí ale přinést vytoužené výsledky. Pro úspěšné naplnění předsevzetí je totiž důležité dodržování kouzelné formule zvané pitný režim.

"Pitný režim je zásadní, aby bylo cvičení efektivní. Mám výborné výsledky s klienty, kteří začali pít a rozjel se jim metabolismus. Najednou začali hubnout, což se jim předtím nedařilo," vypráví fitness trenérka Eva Turková.

Vysvětlení přináší doktor Petr Homola. "Pocením ztrácíme minerály, které musíme znovu nabrat. Ideální věc, jak ukojit žízeň obecně, jsou neperlivé minerální vody. V žádném případě ne ochucené šumivé sladké nápoje," apeluje lékař.

Související obsah

Pokud je vašim předsevzetím přestat s kouřením, i pro vás je pitný režim důležitý. Za cigaretu budete rychle hledat náhradu a je potřeba se zaměřit na zeleninu a ovoce. Pomohou i speciální žvýkačky. "Je důležité, abyste pili hodně kvalitní vody. Přírodní pramenitá voda totiž pomáhá z těla vyplavit nikotin a také potlačuje chuť na cigaretu," popisuje výživová poradkyně Aneta Bašová.

Správný pitný režim vám ale také pročistí organismus. Při zvýšeném příjmu tekutin vyplavíte z těla nejrůznější jedy a toxiny, které se za celou zimu v těle nastřádali. Detoxikací se vyhnete typické jarní únavě.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz