Pes

Necháváte svého pejska dlouho o samotě? Může trpět depresí!

Necháváte svého pejska dlouho o samotě? Může trpět depresí!
Zdroj: Profimedia

Jeden ze čtyř psů trpí depresí. Jsou totiž osamělí, když páníček odejde do práce a jen oni v bytě zůstanou. K lepšímu zdraví mazlíčkům pomáhají každodenní procházky a setkání s jinými svého druhu.

Britská studie dokázala, že jeden ze čtyř psů trpí depresí. Miliony psů musí každý den přečkat hodiny samoty, přestože veterináři za maximální dobu označují 4 hodiny. Skoro třetina páníčků navíc věří, že mohou psa nechat o samotě šest až deset hodin v kuse. Další tisíce nevezmou jejich majitelé ani na procházku a riskují tak pejskovo zdraví.

Podle odborníků je naprosto nezbytné jít s pejskem na procházku alespoň jednou denně a nechat ho přátelit se s jinými psy. Naši čtyřnozí mazlíčci jsou totiž od přírody hodně společenští. Samota může u psů vést k destruktivnímu jednání, úzkosti a frustraci, tvrdí experti.

Psi, kteří jsou osamělí a frustrovaní, způsobují více problémů a nerespektují výcvik. "Většina veterinářů také hlásí prudký nárůst uspávání pejsků kvůli neposlušnosti," popsala pro britský portál Daily Mail ty nejhorší následky veterinářka Vicki Larkhamová-Jonesová.

Charitativní veterinářská organizace PDSA ve studii zkoumala přes 30 tisíc psů a jejich majitelů. "Jsou to velmi znepokojivé poznatky, hlavně doba, po kterou lidé věří, že mohou nechat svého pejska samotného," uvedla veterinářka.

Lidé vedou podle zvěrolékařů moc hektické životy a mazlíčky zanedbávají. Radí jim proto, aby znovu zhodnotili, jestli se svým pejskům mohou dostatečně věnovat. "Lidé, kteří si chtějí pořídit psa, by si nejdříve měli zjistit, co všechno to obnáší. A až pak se rozhodovat, jestli to časově i jinak zvládnou," doporučuje Larkhamová-Jonesová.
 

epa, TN.cz

K tématu Pes

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz