Petr Kramný

ŠOK: Petr Kramný se zase vyhne trestu. Stíhání bylo zastaveno

Další soud s Petrem Kramným nebude! Kramný, který v lednu dostal od ostravského krajského soudu zatím nepravomocný trest odnětí svobody na 28 let za vraždu manželky Moniky a dcery Klárky, se vyhne dalšímu soudu. A to už podruhé!

Kramný měl předstoupit před další soud kvůli křivému obvinění policistů, kteří jej údajně měli při výslechu zmlátit. Vzhledem k tomu, že ve srovnání s osmadvacetiletým trestem za vraždu, za to Kramnému hrozilo "jen" dva až osm let, bylo stíhání odloženo.

S obviněním, že Petra Kramného měli zmlátit policisté, přišla jeho matka Irena. Médiím řekla, že na jejího syna policisté vyvíjejí nátlak a dokonce jej během výslechu měli zmlátit. Údajně ji to Kramný vzkázal přes právníka.

Kramný sám si nikdy na žádné napadení nestěžoval. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se ale po medializaci začala o případ zajímat a dospěla k závěru, že k žádnému napadení nedošlo.

To ale Kramnému přineslo další potíže. Za křivé obvinění policisty mu hrozil trest 2 až 8 let vězení. Ale ve srovnání s trestem, který si na začátku ledna odnesl od krajského soudu za vraždu manželky a dcery, jde o tzv. zanedbatelnou sankci.

Související obsah

Mluvčí ostravského městského soudu Lukáš Delong tak v úterý Ostravskému deníku potvrdil, že k soudu nedojde. Tedy pokud se proti rozhodnutí neodvolá státní zástupce nebo sám Kramný, který by mohl chtít očistit své jméno. Soud měl začít na konci ledna.

Související obsah

Přitom to není poprvé, co se Petr Kramný vyhnul trestu! Paradoxně jen pár dní předtím, než jej na konci března loňského roku policisté obvinili z křivého obvinění, smetli ze stolu další z jeho průšvihů. V jeho skříňce v nošovické automobilce se našly zakázané látky, podle informací TV Nova marihuana.

Poslechněte se na rozhovor s advokátkou Petra Kramného Janou Rejžkovou o tom, jak napadne rozsudek krajského soudu:

Kramný tvrdil, že mu drogy někdo podstrčil. Vzhledem k tomu, že šlo o malé množství, postoupila policie celou věc radnici ve Frýdku-Místku a tam řízení ani nezahájili a případ rovnou odložili. Opět kvůli tomu, že Kramnému hrozilo až doživotí za dvojnásobnou vraždu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

Ochránce Džambulky Macura se pouští do Kramného: Je to tyran!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Petr Kramný

Důležité Události

Píše se na Deník.cz