Smích

Smějete se často? Vědci zjistili, v čem přesně vám to prospívá!

Smějete se často? Vědci zjistili, v čem přesně vám to prospívá!
Zdroj: Thinkstockphotos

Smíchem spálíte stejně kalorií jako rychlou chůzí, zjistili vědci. Intenzivní smích po delší dobu nás stojí až 120 kalorií. Zábava nám navíc pomáhá zpevnit břišní svaly, dokonce více než sedy-lehy!

Vědci studovali, jaký má smích vliv na naši váhu a fyzičku. A přišli na to, že jím spálíte tolik kalorií jako rychlou chůzí. I malé hihňání dává totiž našim svalům zabrat a stojí nás asi 10 kalorií.

Naopak velkým záchvatem smíchu, doprovázeným slzami nebo válením po podlaze, spálíte až 120 kalorií. I menší smích, například nepotlačitelný výbuch emoce, podle odborníků ubere 20 kalorií.

Smích navíc zpevňuje břišní svaly, právě ty při něm totiž nejvíce používáme. Konkrétně to je šikmé svalstvo, které dobrou zábavou posilujeme dokonce víc, než sedy-lehy. Ne nadarmo se také říká, že smích prodlužuje život. Podporuje totiž krevní oběh a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Závěry studie navíc znamenají, že si "pekáč buchet" můžeme vypěstovat sledováním komedií v televizi. "Můžete tím dokonce zhubnout, pokud ovšem u filmu nespořádáte celý koláč nebo pytlík brambůrků," sdělila portálu Daily Mail s úsměvem doktorka Pilcherová, která výzkum vedla.

Související obsah

"Smích rozhodně není náhražka fitka nebo běhání," poukazuje komička Timandra Harknessová, která se na studii také podílela. "Ale přiznejme si, že pro mrazivé zimní večery je to lákavější nabídka. A každý ví, že cvičební plán nefunguje, pokud ho nedodržujete pořádně," uzavřela jak jinak než vtipem.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz