Uprchlíci

Alexandra (22) chtěla pomáhat uprchlíkům, jeden z nich ji ubodal!

Alexandra (22) chtěla pomáhat uprchlíkům, jeden z nich ji ubodal!
Zdroj: facebook.com

Švédská policie zadržela nezletilého uprchlíka, podezírá ho z vraždy. V azylovém centru v Mölndalu měl ubodat dvaadvacetiletou sociální pracovnici alexandru Mezherovou.

Patnáctiletého migranta zadržela policie kvůli podezření z vraždy. Podle vyšetřovatelů pobodal dvaadvacetiletou ženu, která pracovala v ubytovně pro nezletilé uprchlíky, kteří přišli do Švédska bez rodičů. Alexandra byla převezena do nemocnice, ale krátce nato zraněním podlehla.

Alexandra v zařízeníé pracovala teprve pár měsíců, její rodina je zdrcená. "Je to strašné. chtěla pomáhat, konat dobro. Za její smrt můžou švédští politici," uvedla její sestřenice.

K vraždě došlo ve městě Mölndal na jihozápadě Švédska, nedaleko Göteborgu. Děti se prý se zaměstnanci před incidentem pohádaly. Do příjezdu policie zadrželi útočníka další pracovníci centra. Policie podle portálu RT.com kromě podezřelého zatkla dalších šest až osm nezletilých.

Související obsah

Totožnost ani národnost útočníka policie nesdělila, v zařízení bydlí mládež od 14 do 17 let. Zda budou zadržení nakonec obviněni, zatím není jasné.

V pondělí také zažádala švédská policie o posily. Vláda by podle ní měla nabrat dalších 4100 policistů kvůli boji proti terorismu a vyhošťování odmítnutých žadatelů o azyl. Dalším důvodem je právě časté zasahování v uprchlických ubytovnách. Kvůli nim pak strážníci chybí na jiných místech.

"Jsme nuceni zasahovat v mnoha střediscích pro příjem azylantů. Na některých místech si to vyžaduje značné kapacity," uvedl šéf švédské policie Dan Eliasson. Ve švédských zařízeních pro uprchlíky dochází k rvačkám i žhářským útokům pravicových extremistů.

Loni přijalo Švédsko více než 160 tisíc žadatelů o azyl, 35 tisíc z nich jsou děti mladší 18 let, které přišly bez rodičů.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz