Džíny

Malou kapsičku máme na džínách všichni. Víte, k čemu skutečně je?

Malou kapsičku máme na džínách všichni. Víte, k čemu skutečně je?
Zdroj: Thinkstockphotos

Každý se asi někdy v životě pozastavil nad tím, k čemu je malinkatá kapsička nad pravou přední kapsou u džínů. Skoro nic se tam nevejde a slouží spíše jako ozdoba. V dřívějších dobách ale byla nepostradatelná.

Džíny byly původně oblečením amerických kovbojů a farmářů. Ti si je oblíbili především díky pevné látce, která vydržela i při těžké práci. V devatenáctém století se nad pravou přední kapsou objevila ještě jedna menší kapsička a rozhodně nešlo jen módní prvek. Plnila v té době nepostradatelnou funkci.

Ačkoli dnes se do ní vejde přesně jedna žvýkačka, klíč od domu a s trochou štěstí pár drobných, v minulosti sloužila k bezpečnému uložení hodinek. Ty kovbojové nosili na řetízku, který měli připnutý k poutku na pásek.

Související obsah

Před vynálezem tohoto praktického úložného prostoru nosili kovbojové hodinky v kapse na vestě, jenže při práci nebo rychlé jízdě na koni se často stalo, že hodinky vypadly a rozbily se. V kapsičce na kalhotách byly ale zasunuty tak pevně, že nebezpečí rozbití bylo minimální.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Převratná novinka v módě: Kupte si masturbační džíny!

Sexistická reklama na džíny: Nahá modelka v ní masturbuje!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz