Bohuslav Sobotka

Sobotka se opřel do Zemana: Jde na ruku fašistům!

Sobotka se opřel do Zemana: Jde na ruku fašistům!
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Prezident Miloš Zeman rozděluje společnost a jde na ruku fašistům! Premiér Bohuslav Sobotka tak s odstupem zhodnotil výrok hlavy státu o kalašnikovu jako způsobu, jak odstranit politiky.

Bohuslav Sobotka prohlásil v rozhovoru pro týdeník Respekt, že výrokům o kalašnikovu původně nemohl ani uvěřit. "Navíc na veřejném mítinku, v dnešní atmosféře, ve které jsme nejen v Česku, ale i v Evropě," uvedl premiér.

"Výrok prezidenta o zastřelení předsedy vlády jako nejlepším řešením pro ty, kdo nesouhlasí s mojí politikou, zapadá do kontextu útoků White Media a fašistů, kteří organizovali demonstraci přímo před mým bytem. Prostě pan prezident se do toho takovým zvláštním způsobem zařadil, a mě by nikdy nenapadlo, že v téhle sestavě jednou najdu prezidenta republiky," je Sobotka v šoku.

Související obsah

Kontroverzní výrok Miloš Zeman pronesl na setkání s občany v Tišnově. Odpovídal na otázku, jak se zbavit premiéra Sobotky. „Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta - a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta - a ta se jmenuje kalašnikov,“ prohlásil Zeman.

Odmítavé reakce politiků na jeho výrok pak hradní mluvčí Jiří Ovčáček označil za hysterické.
 

TN.cz / ych

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz