Švýcarsko

Švýcaři poprvé promluvili: Řekli, jak to bylo s léky pro Ransdorfa!

Švýcarská policie se tvrdě ohradila proti nařčení vdovy po komunistickém europoslanci Miloslavu Ransdorfovi, která si stěžovala na nedostatečnou lékařskou péči pro svého manžela. Podle curyšského mluvčího policie nepochybila. Ransdorf byl prý uznán schopným vazby a ve věznici byl po celou dobu pod dohledem lékaře.

Švýcarský policejní mluvčí Werner Schuab se důrazně ohradil proti nařčení, že by zesnulý europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf nedostával ve švýcarské věznici potřebné léky. Dnes to řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Na nedostatečnou zdravotní péči si krátce po smrti Ransdorfa stěžovala jeho manželka Vlasta. Vdova se před několika dny dokonce obrátila na předsedu vlády Bohuslava Sobotku, po kterém žádala, aby celý případ prošetřil. Ransdorfová tvrdila, že švýcarská policie neumožnila zatčenému manželovi vzít si léky na diabetes a vysoký tlak, a "ukrátila" mu tak život.

Kdo byl vlastně Miloslav Ransdorf? Podívejte se na následující reportáž.

"Taková nařčení důrazně odmítáme," řekl Aktuálně.cz mluvčí curyšské policie Werner Schaub. "Zadržený byl po vyšetření shledán schopným vazby. Po dobu zadržení byl pod dohledem lékaře, který mu poskytl veškeré potřebné léky," doplnil Schaub.

Související obsah


 Politik zemřel 22. ledna po převozu do Institutu klinické a experimentální medicíny. Institut důvod převozu nesdělil. Jisté je pouze to, že Ransdorf měl cukrovku a jeho stav se zřejmě zhoršil po zadržení ve Švýcarsku.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Emma Drobná prozradila, jak léčí kocovinu. Její recept všichni znáte

Nekoupili jste je také? Interpol hledá prodejce léků na hubnutí, které zabily tuto ženu

lud, TN.cz

K tématu Švýcarsko

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz