Miloš Zeman

Učitelka, která zmanipulovala debatu se Zemanem, se zhroutila

Učitelka, která zmanipulovala debatu se Zemanem, se zhroutila
Zdroj: Profimedia

Učitelka, která minulý týden při návštěvě Miloše Zemana ve Střední vinařské škole ve Valticích přehnaně organizovala "spontánní" debatu studentů a schytala za to veřejnou kritiku, se zhroutila. Právu to potvrdila ředitelka školy.

Návštěva prezidenta Miloše Zemana na jižní Moravě má překvapivou dohru i jednu oběť. Je jí učitelka češtiny Petra Manišová. Ta se teď zhroutila po veřejné kritice, které se jí dostalo. Média, komentátoři i politici odsoudili způsob, jakým pojala debatu studentů s prezidentem.

Učitelka před kamerami a novináři a zároveň ještě před příchodem prezidenta instruovala jednotlivé studenty, jak a na co se mají prezidenta ptát. Rozdala jim dokonce lístečky s předtištěnými otázkami, které pak nervózní studenti nejistým hlasem Zemanovi předčítali.

"Paní učitelka se zhroutila, zítra má jít na podrobné zdravotní vyšetření. Má navíc nějaké dlouhodobější problémy a já bych byla velmi ráda, kdyby ten hon na ni už konečně skončil, protože to může špatně dopadnout. Nikdy bych nevěřila, že v demokratickém státě lze takto někoho zlikvidovat,“ řekla Právu ředitelka školy Ivana Machovcová.

Související obsah

"Kolegyně je skutečně už na pokraji sil. Není na tom vůbec dobře, vypnula si telefon, je nedostupná. Nevěřila bych, že by ta situace mohla zajít až tak daleko. Jsem z toho tlaku šokovaná,“ dodala.

K osudu nešťastné pedagožky se už na Facebooku vyjádřil i mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. "Myslím na paní učitelku, ať je co nejdříve lépe. Pokud jde o štvanice na lidi, to naši novináři vždycky uměli skvěle," uvedl.

Související obsah

Manipulativní způsob "spontánní" debaty i předpojatost položených otázek však nekritizovala jen média. Přímo na místě to odsoudili i studenti, krajský hejtman Michal Hašek a celá situace zaskočila i mluvčího Ovčáčka. Ten dokonce slíbil, že se protokol prezidenta postará o to, aby se jindy už něco podobného neopakovalo.

Škola už dříve odmítla, že by studentům otázky vymysleli pedagogové. Údajně je společně vybrali při výuce před příjezdem prezidenta. Ale zřejmě s jinými studenty, než kteří se debaty účastnili.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠÍLENÉ: Chlapec chyboval při písemce, učitelka ho nahlásila a k nim domů vtrhlo komando!

Matka nevěřila vlastním očím: Co to udělala učitelka synovi do sešitu???

tn.cz / David Garkisch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz