Vaše téma

Znalec: V Egyptě to bylo jinak, Monika a Klára zemřely takto

Soudní znalec Radek Matlach, který v případu Petra Kramného zpracovával pro obhajobu znalecký posudek, se rozpovídal o tom, jak Monika a Klárka v Egyptě zemřely. Podle něj navíc není nepřirozené, že jediný Petr Kramný údajnou otravu celé rodiny přežil.

"Já mám teorii," řekl v pořadu TN.cz Vaše téma soudní znalec Radek Matlach. "Na základě těch našich vyšetření jsme dospěli k závěru, že tam proběhly velice atypické infiltrace zánětlivých elementů. Zánětlivé buňky, v tomto případě lymfocyty, prostupovaly různými tkáněmi, kde by být neměly nebo by neměly být v takovém množství," vysvětloval Matlach v pořadu Vaše téma.

"Ve střevě jsme naopak našli známky takzvaného časného zánětu. To jsou ty neustále diskutované polymofonukleáry, tedy buňky, jejichž jádro se mění podle toho, jestli je aktivováno nebo ne," popisuje Matlach. Časné známky zánětu mohla způsobit bakterie nebo jiný agent vyvolávající zánět.

"Klonil bych se k bakterii. Stopy po bakterii jsme ve střevech našli, není vyloučeno, že mohlo dojít k otravě z potravy. Ta je atypická, jsou to látky, které působí jinak, než že někomu nasypete jed do jídla. Klasickou toxikologickou analýzou je nelze zjistit," uvedl Matlach.

Související obsah

Matlach ale připouští, že nemůže stoprocentně potvrdit, že tam taková látka byla. Jeho teorii by mohlo posílit nebo naopak oslabit, kdyby mu bylo umožněno pořádně vyšetřit odebrané vzorky. Přitom by podle Matlacha nedošlo k jejich znehodnocení. Soud ale několik žádostí obhajoby zamítl.

Proč zemřely jen Monika s Klárkou a Petr Kramný přežil, pokud byli otráveni všichni tři? "Když si vezmeme tři jedince, stokilového chlapa, pětačtyřicetikilovou ženu a šestnáctikilové dítě, tak stejná dávka má na toho stokilového jedince a na to šestnáctikilové dítě úplně jiný dopad. Navíc muži jsou na některé věci více odolní. Všem bylo špatně a ti dva nejméně odolní prostě zemřou. Na tom nevidím nic nelogického," dodal Matlach.
 

Celý díl pořadu Vaše téma se soudním znalcem Radkem Matlachem si můžete pustit ZDE.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ochránce Džambulky Macura se pouští do Kramného: Je to tyran!

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

vbo, TN.cz

K tématu Vaše téma

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz