Vagína

Hledá se nejlepší jméno pro vaginu. Dámy, jak jí říkáte vy?

Zatímco pro pány není žádný problém své přirození pojmenovat, ženy jsou v tomto ohledu o dost stydlivější. Dámy, ruku na srdce, určitě pro svou vaginu máte nějaký familiární název. Pochlubte se jím a prolomte tabu!

Podívat se na nahé ženské tělo není v dnešní době žádný problém. Ukazují ho ve filmech i v časopisech a nikomu to nepřijde divné. Dennodenně kolem sebe slyšíme 'Ta má ale prsa!', aby se ale někdo stejně přirozeně vyjadřoval o vagině, to je spíš rarita. Tenhle výraz je zkrátka stále tabu a přitom k tomu není žádný důvod.

Pták, péro, kapitán, muži si s pojmenováním svého penisu hlavu nelámou. Když se ale zeptáte ženy, jak svému přirození říká, odpovědi se nejspíš nedočkáte. O vaginách se prostě nemluví! To se rozhodla změnit značka Idelyn Beliema, která se věnuje intimnímu zdraví žen.

Související obsah

"Cílem je porozumět frustraci a ostychu spojeným s ženskou intimitou, najít pozitivní a vhodné označení pro vaginu, a prolomit tak tabu, které se vytvořilo okolo ženské intimity," slibuje si od projektu Idelyn Beliema. Schopnost otevřeně hovořit o intimních partiích je klíčová při řešení zdravotních problémů.

"S pomocí kampaně chceme v první řadě otevřít diskusi na toto choulostivé téma a pomoci tak ženám otevřeně hovořit o jejich intimitě. Žijeme v 21. století – není důvod, proč by to mělo být tabu! Jedná se přece o naše tělo a tedy i o naše zdraví,“ vysvětluje pozadí kampaně Barbora Martincová, marketingová manažerka značky Idelyn Beliema ze společnosti Walmark.

Související obsah

Projekt vyzývá ženy, aby se podělily o výraz, kterým svou vaginu označují, a pomohly tak řadě jiných žen odhodit stud. Název by měl být pozitivní, neměl by znít hanlivě, ani příliš medicínsky, ale ani dětinsky. Pochlubte se i vy a hlasujte zde.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZVRÁCENÉ NEBO OBDIVUHODNÉ? Tahle žena nemá vagínu jen na jedno! K čemu ji ještě používá?

Žena na internet nahrála fotku své vagíny. Spustila lavinu neuvěřitelných reakcí

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz