Myslivec

Opilý myslivec bezdůvodně postříkal psa pepřovým sprejem

Starší myslivec v Kracovicích na Třebíčsku podle majitele bezdůvodně zaútočil slzným sprejem na jeho psa. Navíc byl prý opilý a agresivní. Teď mu hrozí pokuta a mohl by přijít i o zbraň.

Pan Miloš byl u svého domu v Kracovicích na Třebíčsku – když okolo procházel starší myslivec – Pak podle pana Miloše zničehonic a bezdůvodně slzným sprejem napadl jeho tříletého rotvajlera Nera. "Vylezl tady na tu mez , tady byli moji dva psi a jednoho vystříkal slzákem . Ten odlítl, jak když ho kopne elektřina. Nevím jestli má nějakou zlost proti psům, nevím," popisuje majitel napadaného psa.

Majitel na myslivce zavolal policisty, se psem musel k veterináři - Nero má dodnes problémy se zrakem. "Pes měl nateklej obličej, nebyly vidět žádný oči," vzpomíná majitel.

Že myslivec útočil pepřovým sprejem, potvrdila i policie. "Muž použil dráždivou látku proti psu, který byl v tu dobu na oploceném pozemku," uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Myslivec, který měl zaútočit na psa pepřovým sprejem, bydlí v třebíčské Borovině asi 2 kilometry od Kracovic. Podle majitele psa byl opilý. Policistům následně nadýchal 0,7 promile. Majiteli psa měl dokonce vyhrožovat se zbraní v ruce.

S reportérem TV Nova se bavit nechtěl. "Nechci, protože to není rozhodnuto, tak se nechci vyjadřovat," řekl myslivec. Podle policie se dopustil několika přestupků. Myslivci za to hrozí několikatisícová pokuta a také by mohl přijít o svou brokovnici.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pes bez očí děsí lidi na Facebooku! Rozhodně ale jeho příběh nesdílejte. Proč?

ZASTAVÍ SE VÁM SRDCE: Policajt zastřelil rodině psa, který vykoukl ze dveří, aby ho uvítal

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz