Krakonoš

Krakonoš Peterka poslal vzkaz: Anče, nic to není, rakovinu porazíš

Nejstarší ze známých žijících herců - pohádkový Krakonoš František Peterka úspěšně překonal rakovinu. TV Nova jako jediná byla u toho, když se vracel z nemocnice domů. Herce však rmoutí jiná věc, jeho pohádková kolegyně herečka Hana Maciuchová totiž trpí podobnou nemocí.

"Ančičko prosím Vás. I když je to jednoduchá záležitost tohleto. Ančičko, to ozařování vůbec nic není. Já Vás mám ve vočích jako tu dívenku, která mi volala vždycky pane Krakonoši a já jsem Vás tak jako ke svý vnučce zamilovanej. Já Vám přeju, abyste se z toho dostala co nejrychlejc," poslal dojemný vzkaz herečce, se kterou se před lety potkal v legendárním pohádkovém seriálu Krkonošské pohádky.

František Peterka sám bojoval s rakovinou a vyhrál. "Na hraně jazyka byla rakovina. Asi dva centimetry. A včera jsem byl na kontrole ohledně toho, a doktor říkal, že to je všecko úplně v pořádku," raduje se herecký veterán.

Podle sester je  herec úžasným bojovníkem. I přes bolesti, které má, pořád cvičí. "Každý ráno si tady třeba udělá kolečko kolem oddělení. Zacvičí si. Snaží se hodně sám," popisuje zdravotní sestra Monika Berková z ONL Liberec. Sérií cviků udělá prý třeba i 20 za hodinu.

Související obsah

Nemocnici opustil František Peterka odpoledne a domů se ohromně těšil. I doma má v plánu nezahálet a stále cvičit.A také se moc těšil na setkání se svým synem a vnukem. V březnu bude populárnímu Krakonošovi 94 let.
 

TN.cz/ych, Ivan Berka,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz