Ztracená kočka

Chlupáč se ztratil cestou z Iráku do Norska. Teď se vrátil k rodině

Chlupáč se ztratil cestou z Iráku do Norska. Teď se vrátil k rodině
Zdroj: facebook.com

Vzdát se domácích mazlíčků je pro uprchlíky nesmírně těžké. Když do Evropy z Iráku utíkala před Islámským státem matka se svými pěti dětmi, nemohli bílého kocourka Kunkushe nechat doma. Kočka se ale na cestě ztratila. Díky dobrovolníkům se ji teď podařilo vrátit šťastné rodině.

Kocour Kunkush vydržel s paničkou, jejím synem a čtyřmi dcerami při listopadové cestě z Mosulu do Evropy až na řecký ostrov Lesbos. Cesta v nafukovacím člunu přes Egejské moře ale kočku k smrti vyděsila a hned po přistání na ostrově Kunkush utekl.

Rodina jej po řeckém ostrově hledala několik hodin, pak jim ale úřady nařídily, že se musí z ostrovu přesunout na pevninu. Bílý kocour tak zůstal ztracený na ostrově. O tři dny později se objevil mezi toulavými kočkami ve vesničce Skala.

Přestože byl celý šedý, špinavý, vyhladovělý a zmlácený od místních koček, obyvatelé vesničky si ho hned spojili s kočkou, kterou tam jen pár dní zpátky hledala uprchlická rodina. A hned začali pracovat na tom, aby se kočka k rodině vrátila. Dobrovolníci jej vzali k veterináři, který jej ošetřil a očipoval.

Problém byl ovšem v tom, že jeho majitele už nikdo nemohl dohledat. Dobrovolníci založili facebookovou stránku, aby kočku, pojmenovanou po řeckém bohovi Dias, vrátili její rodině. Jiní dobrovolníci, kteří pomáhají uprchlíkům, přeložili plakáty do arabštiny a farsí.

Na stránce GoFundMe se na náklady spojené se shledáním kočky s rodinou podařilo vybrat v přepočtu téměř 40 tisíc korun, které dobrovolnice Amy a Ashley použily na ošetření kočky, vyřízení zvířecího pasu, leteckou přepravu do Berlína a na náklady, které s pečováním o zvíře měla dočasná opatrovatelka.

Související obsah

Na začátku ledna byl tříletý kocour přepraven do Berlína. O pět týdnů později, 12. února se z Norska ozvala rodina, která viděla plakáty a fotografie sdílené desetitisíci uživateli sociálních sítí. Měla fotografie, na základě kterých dokázala, že kocour je jejich. Ošetřovatelům prozradila, že se jmenuje Kunkush, v překladu "Chlupáč", na což kocour u náhradních opatrovatelů hned reagoval.

16. února mohla rodina kočku poprvé po čtvrt roce vidět, když jim ji dobrovolníci ukázali přes Skype. Kunkush hlas svých majitelů hned poznal a snažil se přijít na to, kde jsou schovaní. No a konečně o dva dny později, 18. února, se Kunkush vrátil k milující rodině. Shledání bylo velmi emotivní.
 

Shledání Kunkushe s rodinou:

Here is the reunion video from The Guardian ?? https://www.facebook.com/theguardian/videos/vb.10513336322/10153951046571323

Zveřejnil(a) Reunite Dias dne 19. únor 2016

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Konečně! Vědci vyřešili odvěkou záhadu. Proč se kočky bojí okurek?

To je dojemné! Proč je tahle kočka nejsmutnější na světě?

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz