Marián Kotleba

Kotlebovi se nelíbilo divadelní představení, v půlce ho zrušil!

Kotlebovi se nelíbilo divadelní představení, v půlce ho zrušil!
Zdroj: Profimedia

Šéf banskobystrického kraje Marián Kotleba v pondělí nařídil předčasné ukončení divadelního představení Kováči. Důvodem byly neslušné a vulgární výrazy, které údajně herci používali.

Divadelní hru místního souboru Jána Chalupky si Kotlebův úřad objednal na slavnost učitelů v Brezně. Ačkoli se premiéra hry odehrála už loni v červenci a má za sebou na 20 repríz (s pozitivním ohlasem), šéf banskobystrického kraje představení znenadání v pondělí přerušil. Důvodem měly být vulgární výrazy, které během představení zazněly.

"Přibližně v polovině představení jsme byli tři na scéně, dva kováři a žena jednoho z nich. Najednou vidíme, že se v zákulisí něco děje, tak se tam kolegyně šla nenápadně podívat, my s bratrem jsme se na sebe jen podívali, co se děje, zda je jí zle. Po chvilce se vrátila, že musíme skončit,"popsal celou událost deníku Sme předseda divadelního souboru Gabriel Obernauer.

Související obsah

Herci nad rozhodnutím Mariána Kotleby kroutí nevěřícně hlavou. "Odešli jsme z jeviště. V tom šoku jsme nedokázali jinak zareagovat. Dnes nám přerušili představení, a co udělají zítra? Přišijí nám hvězdy?“ rozčilovala se herečka Alžběta Vagadyová.

Představitel hlavní role Július Obernauer podobný zásah nepamatuje - prý ani za totality, kdy soubor hrál zehdy zakázaného Milana Kunderu. "Jsme v šoku. Odehráli jsme dvacet představení této hry na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a v České republice a nikomu to nevadilo. Všude jsme měli pozitivní ohlasy,“ uvedl.

Související obsah

Kotlebův úřad údajně před představením požadoval, aby herci vulgární výrazy z textu vypustili. „Pokud je v uměleckém textu slovo ku..a, nemůžu přece říkat panna Orleánská. To je absurdní a nepřijatelné,“ řekla Vagadayová.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz